اخبار

سخنرانی رئیس جمهور در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز

رئیس جمهور: شاید هیچ‌ یک از عطایای الهی به بشر مانند نماز در ساختن و تعالی فرد و جامعه موثر نباشد و این رمز توصیه و امر همه انبیای عظام الهی نسبت به نماز است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور، رئیس جمهور دولت سیزدهم، دکتر رئیسی در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز، پنجشنبه، ششم بهمن ماه و در محل وزارت کشور سخنرانی کرد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز با قدردانی از رهبر معظم انقلاب اسلامی برای فرازهای بلند پیام نورانی ایشان به اجلاس نماز و نیز قدردانی از تلاش‌ها و سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی در این مراسم گفت: نماز والاترین جلوه‌های اخلاق و عمل صالح را برای عبد و انسان سالک رقم می‌زند.

رئیس جمهور با بیان اینکه نماز در اندیشه، اخلاق فاضله و کریمه و عمل انسان سالک بسیار اثربخش است، افزود: شاید هیچ‌یک از عطایای الهی به بشر مانند نماز در ساختن و تعالی فرد و جامعه موثر نباشد و این رمز توصیه و امر همه انبیای عظام الهی نسبت به نماز است.

آیت‌الله رئیسی احکام و آداب را از جلوه‌های مهم نماز توصیف و تصریح کرد: احکام، اجزا و شرایط نماز و آنچه مربوط به آداب و شرایط نماز می‌شود، بسیار مهم است، اما وقتی انسان با اسرار نماز در ارتباط قرار گیرد، روحیه او متعالی می‌شود و وقتی نماز یک فردی بالا برود، آن نمازخوان نیز با نماز خود بالا می‌رود.

رئیس جمهور با بیان اینکه به برکت پیروزی انقلاب اسلامی امر و توصیه همه انبیای عظام الهی به نماز و جامعه نمازخوان مورد توجه خوبی قرار گرفته است، اظهار داشت: باید از همه زحماتی که در این مدت برای توجه و اقامه نماز کشیده شده است، قدردانی کرد، اما با وجود کارهای بسیاری که انجام شده با آنچه باید فاصله بسیاری داریم.

رییس جمهور تصریح کرد: نماز در ساختن فرد و جامعه تاثیرگذار است و همه انبیا الهی هم نسبت به صلاه توصیه شدند و امر به صلاه کردند و در آیات نورانی قرآن هم بر نماز تاکید شده است.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: مهمترین بخش هایی که می تواند کارکرد تبلیغی و رسانه ای و جذب حداکثری داشته باشد، عملکرد اهل نماز و مدیران است. مدیران در هر سطحی که باشند باید بدانند بهترین تبلیغ برای نماز، رفتار آنها و صداقت در گفتار و کردار و توجه به مردم است.

رئیسی گفت: در بیست و نه پیام مقام معظم رهبری برای اجلاس های سراسری نماز، مجموعه ای کامل و چراغ راه برای همگان از جمله ما مسئولین و باقی فعالین فرهنگی نهفته است که اگر به آنها عمل شود میتوان نماز را در بهترین مسیر و در جهت اقامه واقعی آن پیش برد.

وی افزود: فراز های این پیام ها چراغ راهی برای تمام اقشار جامعه، اعم از طلاب، معلمین، اساتید، دانشجویان، مجریان قانون و …. است و باید سعی شود ساعاتی از روز را به مطالعه این پیام ها اختصاص داد و تلاش کرد تا نماز به معنای واقعی در جامعه اقامه شود و اقامه نماز در هر اداره و در هر کوی و برزنی رخ خواهد داد.

رئیس جمهور گفت: مهمترین و محوری ترین نقطه برای خروج کشور از تمامی تنگناها و مشکلات نماز است. امروز توجه به نماز رمز استقلال، آزادی و برپایی جمهوری اسلامی است. هجمه هایی که امروز به دین و اسلام و نماز وارد میشود، نشان میدهد که نماز مسئله ای محوری و مهم است. مهمترین عامل نگه دارنده جمهوری اسلامی ایران در برابر تمامی فتنه ها و توطئه هایی که امروزه علیه کشور وارد میشود، نماز و بخصوص فرهنگ نماز و اقامه نماز است. بعد از این نیز اگر بخواهیم

وی در ادامه گفت: اهانتی که امروز به قرآن، در اروپا و توسط کشورهای مدعی آزادی بیان میشود، در اصل تلاش به سلب آزادی انسان است. این حرکت زشت، تنها اهانت به قرآن نیست، اهانت به دین، تمامی ادیان، تمامی پیامبران، اهانت به به خود انسان، اهانت به بشریت و اهانت به خلقت است و در اصل ضد آزادی بیان است. بدترین و زشت ترین حرکت این است که آن را جلوه ای از آزادی بیان نشان داد. نه تنها از نظر تمامی دینداران بلکه از نظر تمام انسان ها در عالم، انسان های آزاده و وارسته، این حرکت زشت، محکوم و مطرود است.

پخش صوتی سخنرانی رئیس جمهور در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز

 

 

همچنین مشاهده کنید: گالری تصاویر بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا