اخبارفارس

طرح محراب اندیشه در دانشگاه دولتی فسا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ ۲۸ آذرماه، طرح محراب اندیشه، در محل سالن چمران دانشکده مهندسی دانشگاه دولتی فسا با حضور حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه استان فارس برگزار گردید.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام دکتر مهدی عابدی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های علوم پزشکی و دولتی فسا، ضمن خوشامد به حضار گفت: «طرح محراب اندیشه» با هدف آشنایی با احکام ، فلسفه آنها،آداب و اسرار نماز برگزار می شود.

وی افزود: این طرح در سه سطح کارکنان ،اساتید و دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه دولتی و بیمارستانهای شهرستان فسا برگزار میشود که خوشبختانه با استقبال خوب دانشگاهیان همراه بوده است.

در ادامه حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه استان فارس، کارگاه اسرارنماز را برگزار نمود.

قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس گفت: نماز یکی از واجبات عملی اسلام است که به عنوان ستون دین در شریعت اسلامی مطرح می‌شود. وقتی که خوب به جنبه‌های مادی و معنوی نماز بنگریم خواهیم دید، چه اسراری در آن نهان است و چه نکته‌های عمیقی در زندگانی انسان در آن گنجانده شده است. دستور خداوند به نماز، نوعى لطف و رحمت و راهنمایى است که ما را به کمال مى‌رساند.

وی در ادامه گفت: بحث درباره فلسفه و حکمت نماز در واقع آشنایى با اسرار و رموزى است که در این عمل عبادى نهفته است این نکته براى ما بسیار روشن است که هرگز خداوند متعال هیچ دستورى را بدون حکمت و علت بر بنده‌اش واجب نمى‌سازد.

حجت الاسلام سقاچی عنوان کرد: این مطلب براى ما پر واضح است که خداوند چون مصالح بندگان خود را میخواسته آن‌ها را مکلف به انجام برخى از اعمال کرده است.

وی در این دوره، ضمن تبیین اهمیت و آثار نماز، جایگاه نماز، نقش تربیتی نماز در زندگی انسان، شرایط قبولی نماز و … به بیان راز و رمز و فلسفه وجودى هر یک از اجزاى نماز پرداخت.

پاسخگویی به پرسش‌هاى مخاطبان در حوزه نماز( سوالاتی نظیر: چرا باید نماز خواند؟ حقیقت نماز چیست؟ معناى اذکار نماز چیست؟ و …) پایان بخش این دوره آموزشی بود.طرح محراب اندیشه در دانشگاه دولتی فسا برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا