پیام های معنویت

پیام مقام معظم رهبری به چهاردهمین اجلاس سراسری نماز در یزد

اهتمام به اقامه نماز در شمار برترین مواد در برنامه کلان دولت اسلامی است. چهاردهمین اجلاس سراسری نماز در دارالمومنین ایران، شهر یزد و در شهریور ماه سال ۱۳۸۳ برگزار شد. به رسم سالهای گذشته عنایت مقام معظم رهبری شامل این اجلاس شده و با پیام خود، خط فکری حاضران و خوانندگان پیام را منور نمود. این پیام بر لزوم آزمودن کیفیت عملکرد در سالهای گذشته و استفاده از تکنولوژی و علم روز در تبلیغ و ترویج نماز تاکید میکند. در ادامه متن پیام رهبری در چهاردمین اجلاس سراسری نماز را مطالعه میکنیم.

پیام رهبری به چهاردهمین اجلاس نماز در یزد

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

پیش از هر سخن، باید خدای حکیم علیم را بر توفیقی که به دست‌اندرکاران این گردهمایی مبارک ارزانی داشته، سپاس گویم و از آنان به ویژه حجت الاسلام آقای قرائتی به خاطر تداوم کار و پیگیری این مهم، قدردانی کنم. اهتمام به اقامه نماز در شمار برترین مواد در برنامه کلان دولت اسلامی است: «الّذین اِن مَکَّناهُم فِی الاَرضِ أَقآمــُوا اَلـصَّلوهَ وَ‌آتـَـوا الـزَّکاۀ وَ اَمَرُوا بِالمَعرُوفِ وَ نَهَوا عَنِ المُنکَر»

اکنون نوبت محاسبه خویشتن است. باید به حساب خود در این وظیفه بزرگ بپردازیم و کارکرد خویش را بیازماییم. این اجلاس،‌ بار سنگین این بررسی را بر دوش گرفته است. اگر چه می‌توان حجم خدمات را در دستگاه ها به تقریب، مشخص کرد ولی ارزیابی حقیقی و درست، آن گاه میسر می‌گردد که نتایج و دستاوردها نیز محاسبه شود. مهم ترین شاخص در تعیین موفقیت باغبان، کمّیت و کیفیّت میوه‌ای است که در عرصه تلاش و مجاهدت او به دست می‌آید. توصیه مؤکد این جانب این است که از نیروهای خلّاق، متفکّر و مولّد در مجموعه پیگیر امر نماز، ‌بیشترین بهره‌ گیری صورت گیرد. از توانایی های نرم ‌افزاری در زمینه ‌های: هنر، ادبیات، فیلم و تبلیغات حداکثر استفاده برده شود. راهکارهای برخاسته از توانایی علمی و هنری انتخاب گردد، و همه ظرفیت های فراوان موجود به کار گرفته شود. ارزیابی مثبت و رضایت انگیز، هنگامی صورت خواهد گرفت که این فریضه انسان ‌ساز، همچون زلال همیشه جوشان، ‌فضای زندگی و فضای دل همگان را به طراوت و امید و ایمان مزین گرداند.

توفیق همه مسؤولان را در این راه از خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

سیدعلی خامنه‌ای

۱۰ شهریور ماه ۱۳۸۳

دانلود PDF و پخش صوتی اجلاس چهاردهم نماز سال ۱۳۸۳

پس از مطالعه متن پیام مقام معظم رهبری در چهاردهمین اجلاس سراسری نماز، در صورت تمایل به دانلود پیام میتوانید روی نسخه pdf اجلاس چهاردهم سراسری نماز کلیک کنید.

پخش صوتی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا