پیام های معنویت

پیام مقام معظم رهبری به هجدهمین اجلاس سراسری نماز در قم

“مسجد نیز باید کانونی باشد که مشکات نماز در آن بدرخشد و نور معرفت و محبت و اُنس و صفا از آن ساطع شود.” هجدهمین اجلاس سراسری نماز در پایتخت مذهبی ایران، شهر قم و در آبان ماه سال ۱۳۸۸ برگزار شد. توجه اصلی این اجلاس، جوانان و رونق مساجد میباشد که در ذیل به پیام مقام معظم رهبری در هجدهمین اجلاس سراسری نماز میپردازیم.

پیام رهبری به اجلاس هجدهمین نماز در قم

بسم‌الله الرحمن الرحیم

نامگذاری اجلاس امسال نماز به نام جوانان، کاری به سزا و برآمده از نگاه درست به این سرچشمه‌ فیاض یاد و راز و نیاز است. دل و جان نیالوده‌ جوان، آماده‌ترین کانونی است که این مشکات نور و حضور میتواند در آن گرمی و روشنی بپراکند و راه سلوک و عروج معنوی را در میانه‌ کژ راهه‌ها، نمایان سازد. آشنا کردن جوانان، با صفا و بهجتی که در نماز و ذکر هست، خدمتی بزرگ به آنان و به آینده‌ ای است که باید با دست توانا و عزم جوانانه‌ آنان ساخته و پرداخته شود.

سفارش اینجانب آن است که مسجد را نیز همچون دلهای جوان، پاکیزه و پیراسته، و لبریز از شور و انگیزه‌ و نشاط کنید. مسجد نیز باید کانونی باشد که مشکات نماز در آن بدرخشد و نور معرفت و محبت و اُنس و صفا از آن ساطع شود. امامان جماعت، هیئت های امنا، خادمان موظف و متبرّع، هر یک باید بخشی از این کار بزرگ و اثرگذار را بر دوش خود حس کنند. توفیق همه‌ی دست‌ اندرکاران سلسله‌ نشست‌های نماز مخصوصاً جناب حجت‌الاسلام قرائتی، مرد شایسته‌ ثابت قدم و استوار را از خداوند متعال مسألت میکنم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سیدعلی خامنه ای

۱۲ آبان ۱۳۸۸

دانلود PDF اجلاس هجدهم نماز سال ۱۳۸۸

پس از مطالعه متن پیام مقام معظم رهبری در هجدهمین اجلاس سراسری نماز، در صورت تمایل به دانلود پیام میتوانید روی نسخه pdf اجلاس هجدهم سراسری نماز کلیک کنید.

پخش صوتی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا