پیام های معنویت

پیام مقام معظم رهبری به بیست و دومین اجلاس سراسری نماز در خرم آباد

” کیفیت یافتن نماز بدین معنی است که نماز، با حال و حضور ادا شود”. بیست و دومین اجلاس سراسری نماز در خرم آباد و در شهریور ماه سال ۱۳۹۲ تشکیل گردید. در ادامه به متن پیام رهبری در بیست و دومین اجلاس سراسری نماز میپردازیم. با ما همراه باشید.

پیام رهبری به اجلاس بیست و دومین نماز در خرم آباد

بسم الله الرحمن الرحیم

قرآن کریم در توصیف قدرتمندان ِ مؤمن و در صدر وظایف آنان اقامه‌ی نماز را نام برده است: (الذین ان مکنّاهم فی الارض اقاموا الصلاه)

این وظیفه، در عمل شخصی، کیفیت بخشیدن به نماز است، و در تلاش اجتماعی، ترویج نماز و همگانی کردن آن. کیفیت یافتن نماز بدین معنی است که نماز، با حال و حضور ادا شود؛ نمازگزار به نماز با چشمِ «میعاد ملاقات با خدا» بنگرد و در آن، با خدای خود سخن بگوید و خود را در حضور او ببیند؛ نماز را تا می تواند در مسجد و تا میتواند به جماعت بگزارد و ترویج نماز، هر حرکت و تلاشی است که در راه همگانی کردن آن، و تبیین اهمیت آن، و آسان کردن دسترسی به آن، بتوان صورت داد.

صاحبان اندیشه و بیان، با گفتن و نوشتن؛ دارندگان رسانه‌ها و منبرها با پرداخت جذّاب و هنری؛ مسئولان دستگاهها هر یک متناسب با کارکرد آن دستگاه، می توانند این وظیفه‌ی بزرگ را ادا کنند.کمبود مسجد در شهر و شهرک و روستا؛ نبود جایگاه نماز در مراکز اجتماعات همچون ورزشگاه و بوستان و ایستگاه و مانند آن، مراعات نشدن وقت نماز در وسائل مسافرت های دور دست، نپرداختن شایسته به نماز در کتابهای درسی، نپرداختن به پاکیزگی و بهداشت در مساجد،  نپرداختن امام جماعت به تماس و رابطه با مأمومین، و هر کمبود دیگری از این قبیل‌ ها، نقاط ضعفی است که باید همت های بلند بر زدودن آن برانگیخته شود و نشانه‌ی ایمان صاحبان تمکّن یعنی اقامه‌ی نماز، در جامعه‌ی اسلامی ما روز به روز نمایان ‌تر گردد. انشاءالله.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

سید علی خامنه‌ای

۱۱ شهریور ۱۳۹۲

دانلود PDF اجلاس بیست و دوم سراسری نماز

پس از مطالعه متن پیام مقام معظم رهبری در بیست و دومین اجلاس سراسری نماز، در صورت تمایل به دانلود پیام میتوانید روی نسخه pdf اجلاس بیست و دوم سراسری نماز کلیک کنید.

پخش صوتی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا