پیام های معنویت

پیام مقام معظم رهبری به بیست و سومین اجلاس سراسری نماز در اهواز

اکنون پس از ۲۲ سال گرد هم آمدن بزرگان دینی و علمی، به بیست و سومین اجلاس سراسری نماز رسیده ایم. این اجلاس در شهر اهواز و در سال ۱۳۹۳ برگزار گردید. پیام مقام معظم رهبری به این اجلاس بر لزوم توجه بر ارزیابی عملکرد در ترازوی واقع بینانه میباشد که پس از چندین سال برگزاری این اجلاس، نتیجه و ما حصل آن چه بوده است.

پیام رهبری به اجلاس بیست و سومین نماز در اهواز

بسم‌الله الرحمن الرحیم

سالیان درازی است که همت و انگیزه‌ ای مبارک‌، همه ساله، دل ها و ذهن ها را در سراسر کشور با این اجلاس، به اندیشیدن درباره‌ نماز برمی‌انگیزد و نکته‌ها و یادآوری ها و هشدارهایی درباره‌ی این فریضه‌ی بی‌همتای اسلامی و این استوانه‌ی استوار دین و دینداری، در فضای جامعه می پراکند. این،‌ توفیقی بزرگ برای شما برگزارکنندگان و موهبتی از سوی خداوند برای ما شنوندگان و نیوشندگان است.

اکنون نوبت آن است که محصول این تلاش ارزشمند، در ترازوی نگاهی واقع ‌بین، سنجیده شود؛ چه در رفتار مخاطبان که به گزاردن نماز و سبک نشمردن آن فراخوانده شده‌اند، به ویژه جوانان و نو رسیدگان؛ و چه در مواظبت بر کیفیت نماز و خشوع و حضوری که روح و جوهر این عمل صالح رحمانی به شمار میرود؛ و چه در مسئولیت‌شناسی کسانی که به وظایفی در این راه موظف گشته‌اند، همچون ساختن و پرداختن مساجد، یا ترتیب دادن نماز در مدارس و دانشگاهها، یا فراهم آوردن فرصت برای نمازگزار در سفرهای زمینی و هوایی، یا در بهره‌گیری از شیوه‌های هنری در ترویج نماز در رسانه‌های تصویری و صوتی، یا در تولید مقاله و کتاب در تبیین زیبائیهای این عمل کوتاه و پر مغز …؛ و چه در زمینه‌های دیگری که وظائفی در آنها بر عهده‌ی مسئولانی نهاده شده است.

اجلاس نماز، اقدامی مبارک و کارساز و بی شک، مأجور است، لیکن برای اینکه این کار ارزشمند،‌ هر چه بیشتر به نقطه‌ کمالِ کارایی نزدیک شود، باید به این سنجش و محاسبه‌ واقع ‌بین و خردمندانه، همت گماشت و پیگیری نتایج را بخش مهمی از این ابتکار دانست. توفیق همه شما به ویژه روحانی عزیز و گرانقدر حجه‌الاسلام جناب آقای قرائتی را از خداوند بزرگ مسألت می کنم.

والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

سیدعلی خامنه‌ای

۹ دی ۱۳۹۳

پخش صوتی و دانلود PDF بیست و سومین اجلاس سراسری نماز

در صورت تمایل به دانلود فایل متنی میتوانید روی نسخه pdf اجلاس بیست و سوم سراسری نماز کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا