پیام های معنویت

پیام مقام معظم رهبری به بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز در قزوین

یکی از مؤثرترین راه‎ها برای کاستن آسیب‎ های اجتماعی، ترویج نماز است. بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز در شهر قزوین و در بهمین ماه سال ۱۳۹۴ برگزار گردید. پیام مقام معظم رهبری برای این اجلاس بر لزوم توجه به این هدف که حتی یک جوان یا نوجوان در نماز سستی نکند، میپردازد. در ادامه متن این پیام را میخوانیم.

پیام رهبری به اجلاس بیست و چهارم نماز در قزوین

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند علیم و قدیر را سپاسگزارم که تلاش شما دست اندرکاران محترم این اجلاس مهم و بیش از همه عالم بزرگوار و مجاهد جناب حجت الاسلام آقای قرائتی در بخش‎های اساسی و مؤثری به بار نشسته و کارهای مفیدی در ترویج فریضه بزرگ و بی ‎بدیل نماز انجام گرفته است.

با این همه، ظرفیت و میدان کار و نیز نیاز و عطش جامعه‏ اسلامی برای رسیدن به نقطه مطلوب، بسیار بیش از واقعیت‎های کنونی در این باره است. در پیام سال گذشته گوشه ه‎ایی از این فضای خالی و تلاش‎ پذیر، نشان داده شده است.

سخن امروز من تأکید بر احساس مسئولیت همگانی است. توقع و انتظار اینجانب آن است که همه به ویژه مسئولان دستگاه‎ ها و دارندگان امکانات مادی و معنوی و مدیریتی، عظمت این مسئله را به درستی در یابند و گام در راه عمل نهند.

همه بدانند که یکی از مؤثرترین راه‎ها برای کاستن آسیب‎های اجتماعی، ترویج نماز است. به اینکه حتی یک نفر از جوانان و نوجوانان کشور، در نماز سهل انگاری نکند همت گمارید. این یکی از بهترین راه‎ها برای سلامت معنوی و روحی مردم ما و جامعه ما است. به اینکه همگان فرا بگیرند و عادت کنند که نماز را با خشوع و حضور قلب بجا آورند، همت گمارید. اینها همه کارهای ممکنی است که با عزم راسخ و کار مداوم شما دست‎اندرکاران، محقّق خواهد شد، ان شاالله.

والسلام علیکم و رحمه الله

سید علی خامنه‎ای

۶ بهمن ۱۳۹۴

فایل متنی و پخش صوتی بیست و چهارمین اجلاس نماز

پس از مطالعه متن پیام مقام معظم رهبری در بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز، در صورت تمایل به دانلود پیام میتوانید روی نسخه pdf اجلاس بیست و چهارم سراسری نماز کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا