پیام های معنویت

پیام مقام معظم رهبری به بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز در البرز

“نماز، دری گشوده بر روی آحاد ملت است که از آن می‏توان به هدایت و رحمت خداوند رسید.” بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز در آذرماه سال ۹۵ تشکیل شد.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به اجلاس سراسری نماز، با اشاره به وظیفه همگانی در اقامه‌ی نماز تأکید نمودند:” لازم است که همه همّت گماریم تا نماز را در جایگاه شایسته‌ی خود، بشناسیم و بشناسانیم” در ادامه به متن پیام رهبری در بیست و پنجمین اجلاس نماز میپردازیم.

پیام رهبری به اجلاس بیست و پنجمین نماز در البرز

بسم الله الرحمن الرحیم

نماز، دری گشوده بر روی آحاد ملت است که از آن می‏توان به هدایت و رحمت خداوند رسید و زندگی را در سمت و سوی درست و سرشار از خیر و برکت قرار داد. سلامت معنوی هر فرد وابسته به نماز است و صراط مستقیم و حیات طیبه‏ ی هر جامعه نیز تنها با اقامه‏ ی نماز در آن تحقق می‏یابد. این همه تأکید بر اقامه‏ ی نماز در کتاب و سنت، هدفی جز این ندارد که این باب رحمت بر روی فرد و جامعه‏ مسلمان گشوده بماند و فرصت بهره‏ مندی از آن دست دهد.

سالها است که این شعار در ایران اسلامی بر سر دست گرفته شده است که: (اَلَّذینَ اِن مَکَّنّاهُم فِی الاَرضِ اَقامُوا الصَلوهَ ) و این اجلاس سالیانه به همت و پشتکار عالم مجاهد و خستگی ناپذیر جناب حجت الإسلام قرائتی برپا می‏شود و توصیه‏ های مؤکد درباره‎ی گسترش نماز و به کیفیت لازم رسیدن نمازهای ما، تکرار می‏گردد. با این حال باید اعتراف کنیم که حق این فریضه‏ ی الهی که درمان دردهای عمده‏ ی فردی و اجتماعی ما است، ادا نشده است. ما مسئولان، ما سخنوران و سخنگویان، ما سررشته‏ داران امور کشور، ما روحانیون و متولیان تبلیغ و تعلیم دین و ما همه‏ ی آحاد و همه‏ ی قشرهای مردم، همه و همه در مسئولیت اقامه نماز شریکیم.

همه همت گماریم که نماز را در جایگاه شایسته‏ ی خود که قرآن و حدیث به آن ناطق است، بشناسیم و بشناسانیم و عمل شخصی خود را نیز به تناسب آن تعالی بخشیم. توفیقات روزافزون همه‏ ی شما و شخص جناب آقای قرائتی را از خداوند متعال مسألت می‏نمایم.

والسلام علیکم و رحمه ‏الله

سیدعلی خامنه ‏ای

۱۷ آذر ۱۳۹۵

دانلود نسخه PDF بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز

بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز در البرزبیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا