پیام های معنویت

پیام مقام معظم رهبری به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز در سمنان

رهبر معظم انقلاب در پیامی به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز ضمن تاکید بر لزوم ترویج و تعمیق نماز در جامعه با استفاده از تمام شیوه‌های اثرگذار، بخش مهمی از گرفتاری‌ها را ناشی از نپرداختن به نماز دانستند.  متن پیام مقام معظم رهبری به این اجلاس که در استان سمنان و در سال ۱۳۹۷ برگزار گردید، به شرح ذیل است.

پیام رهبری به اجلاس بیست و هفتمین نماز در سمنان

بسم الله الرحمن الرحیم

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

اجلاس سالانه نماز از سویی نشانه حق گزاری در برابر فریضه ای است که می تواند در همه اعمال و فرائض دیگر، روح بدمد و آن ها را کارآمد سازد: «إن قُبلت قُبل ما سواها»؛ و از سوی دیگر خدمت بزرگی است به آنان که حق این هدیه الهی را ندانسته و در آن سهل انگاری می کنند.

نماز آنگاه که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل می کشاند و اعتلا می بخشد. بخش مهمی از گرفتاری ها و آلودگی های ما بر اثر نپرداختن به این حقیقت هشدار دهنده است. از این رو ترویج نماز با همه شیوه های اثرگذار، در شمار وظایف بزرگی است که همه باید بدان اهتمام ورزیم و شما دست اندرکاران این اجلاس به ویژه عالم مجاهد جناب حجت الاسلام آقای قرائتی بحمدالله در این راه از توفیق الهی بهره مند شده اید. آموزش و پرورش می تواند در این عرصه از اثرگذارترین ها باشد. مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان، این برترین تضمین برای سلامت آینده جامعه است.

والسلام علیکم و رحمه الله

سیدعلی خامنه ای

سیزدهم آذر ماه ۱۳۹۷

نسخه PDF بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز

پخش صوتی پیام اجلاس

 

بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز در سمنانبیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز در سمنانبیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا