پیام های معنویت

پیام مقام معظم رهبری به بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در گلستان

بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز با حضور رئیس قوه قضائیه، وزیر آموزش و پرورش، رئیس ستاد اقامه نماز کشور و جمعی از مسئولان و یاوران نماز در سال ۱۳۹۸ و در گلستان برگزار شد. این اجلاس با موضوع نماز و مدرسه برگزار و دریافت کننده بیش از ۱۶ هزار اثر بود. رهبر معظم انقلاب اسلامی طی پیامی ضمن تاکید به آثار شگفت نماز، کوتاهی در امر تبلیغ و ترویج آن را متذکر گردیده که در ادامه این پیام را میخوانیم.

پیام رهبری به اجلاس بیست و هشتمین نماز در گلستان

بسم الله الرحمن الرحیم
وصلّی الله علی محمّد و آله الطیبین

در میان نعمتهای بزرگ الهی که هیچ کس قادر بر شمارش آنها نیست، برخی برجستگیهای نمایانی دارند که اهل تأمل را به شگفتی میرساند، و از جمله‌ی جذابترین این نعمِ شگفتی‌ساز، نماز است. ترکیب اذکار نماز، ترکیب حرکات نماز، ترتیب اوقات نمازهای واجب و مستحب، تأکید بر تمرکز و حضور قلب در آن، تأکید بر مسجدی کردن آن، تأکید بر جمعی کردن آن، الزام پاکیزگی در آن، هم در تن و پوشش با دور کردن نجاست، و هم در دل و روح با غسل و وضو، الزام به روی آوردن آن از هر نقطه‌ی جهان به یک کانون مرکزی- کعبه‌ی شریف- و بسی نکات و نقاط ظریف و دقیق و پرمضمون در این فریضه‌ی ممتاز و یکتا، آدمی را در برابر این پدیده‌ی الهی خیره و مبهوت میکند. خداوند این نعمت بزرگ را به ما هدیه فرموده است. با آن میتوانیم جان خود را پالایش کنیم، میتوانیم خود را از گناهان دور کنیم، میتوانیم ارتباطات بشری را در جامعه‌ی خود، برخوردار از معنویت کنیم و بدین وسیله، امن و سلامت روانی و رهائی از چالش‌های ستیزگرانه، و بهجت و نشاط را نصیب آن سازیم. این هدیه به صورت فریضه و تکلیف درآمده است تا دست‌کم، جامعه از حداقل‌های آن محروم نماند، هدیه‌ئی با این وزن عظیم و متقابلاً با کمترین هزینه‌ی مالی و وقت حقیقتاً درخور سپاس پایان‌ناپذیر ما است.

حضار محترم! ما هم در ادای این شکر واجب، قاصر یا مقصریم. کارهای زیادی باید بشود که امیدوارم عالم مجاهد جناب حجه‌الاسلام قرائتی ما همه را به آن متذکر گردند.

والسلام علیکم و رحمه الله
سیّد علی خامنه‌ای
۲۰ آذر ماه ۱۳۹۸

دانلود نسخه PDF بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز

پخش صوتی بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز

 

بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در گلستان پیام مقام معظم رهبری به بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در گلستان

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. با سلام واحترام
    امید که های بتوانیم در پیشبرد این حرکت عظیم ونهادینه کردن لذت نماز در وجود نوجوانان وجوانان میهنمان با عزمی راسخ گامی استوار برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا