اخبارزنجانگفتگوها

ببینید/ ضرورت استفاده از ابزار درست برای هدایت جامعه و دعوت به نماز

به گفته حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، چون در دنیای کنونی ابزار گول زدن زیاد است پس ما هم ابزار هدایت به راه درست را در جامعه کنونی بیشتر و از ابزارهای درست برای دعوت به نماز استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور در گفتگو با کمیته فرهنگی سی امین اجلاس سراسری نماز در پاسخ به سوالی مبنی بر جذب نسل نو به نماز و حل موانع موجود، به حضور خود در محضر مطهری و سوالی مبنی بر امکان خوب بودن همه مردم اشاره کرد و گفت: از ایشان سوال کردم چه می شد که خداوند همه مردم را خوب می آفرید و نیازی به وجود معلم برای تربیت مردم وجود نداشت که پاسخ دادند: انسان آزاد آفریده شده است.

وی با بیان اینکه رشد ما در تضادهاست و انساها بر اساس همین تضاد تکامل پیدا می کنند، اضافه کرد: باید از این فرصت تضاد برای رشد و تکامل استفاده کرد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور، نباید این دیدگاه باشد که همه انسان‌ها باید کامل و یا عین هم باشد؛ چرا که همانطور که بزرگان دین نیز به آن تأکید دارند تضاد باید وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در درگیری بین اسرائیل و فلسطین؛ رژیم صهیونیستی با اسلحه و فلسطین با سنگ جنگ می کرد، گفت: همین تضاد باعث شد که فلسطین به فکر ساخت موشک باشد؛ پس نباید بی اهمیت از کنار این تضاد بگذریم.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی تصریح کرد: چون در دنیای کنونی ابزار گول زدن زیاد است پس ما هم ابزار هدایت به راه درست را در جامعه کنونی بیشتر کنیم.

وی با تأکید بر اهمیت نماز در جامعه و اختلاف نظری که بین مردم مختلف وجود دارد اظهار کرد: اگر خداوند بخواهد همه مردم آدم خوبی می‌شوند ولی انسان آزاد خلق شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا