زنجانگفتگوها

بهره گیری از اساتید متخصص در داوری آثار ارسالی به سی امین اجلاس سراسری نماز

رئیس دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه کمیته علمی سی امین اجلاس سراسری نماز بر عهده دانشگاه زنجان است، گفت: آثار ارسالی به این اجلاسیه توسط اعضای هیات علمی دانشگاه و حوزه علمیه قم داوری شده است.

به گزارش ستاد اقامه نماز استان زنجان، جلال بازرگان، رئیس دانشگاه زنجان و دبیر کمیته علمی اجلاس نماز امروز یازدهم دی ماه در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی سی امین اجلاس سراسری نماز با تشریح اقدامات کمیته علمی اجلاس در زنجان اظهار کرد: فراخوان علمی سی امین اجلاس سراسری نماز با عنوان ” نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه ، مسجد و دانشگاه ” منتشر و با استقبال خوب محققان و استادان حوزه و دانشگاه و فرهنگیان و دستگاه‌هایی که در پرورش آینده سازان نقش آفرین هستند، مواجه شد.

وی ادامه داد: این فراخوان در محورهای ارتباط با نسل نو با هدف ترویج فرهنگ اقامه نماز؛ راهکارها و موانع، نماز نسل نو دین مدار تراز ایران اسلامی؛ چالش‌ها، فرصت‌ها و فاصله‌ها، متولیان فرهنگی، علمی، اجرایی و نماز نسل نو؛ نقش ها ، وظایف و عملکردها، حلقه‌های میانی و نماز نسل‌نو، خانواده و نماز نسل نو، مدرسه، مسجد، دانشگاه و نماز نسل نو؛ فرصت‌ها، چالش‌ها و ایده‌ها و مدارس، مساجد و دانشگاه‌های الگو در ترویج اقامه نماز در بین نسل نو و در قالب های رساله دکتری، پایان نامه ارشد، مقالات علمی و پژوهش های کاربردی منتشر شد.

بازرگان با یادآوری اینکه داوری مقالات ارسالی به کمیته علمی سی امین اجلاس سراسری نماز در زنجان برعهده دانشگاه زنجان بود، تصریح کرد: برخی از داوران از هیات علمی دانشگاه و برخی از هیات علمی سایر دانشگاه ها و حوزه علمیه قم بود و هریک از این افراد از تخصص لازم در این حوزه برخوردار بودند.

رئیس دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه آثار رسیده به کمیته علمی اجلاس از سطح خوبی برخوردار بود، گفت: از نفرات برگزیده در روز اجلاسیه با حضور رئیس جمهور، تجلیل خواهد شد.

وی با اشاره به اهداف اصلی سی امین اجلاس سراسری نماز خاطرنشان کرد: توجه نسل نو به نماز مهمترین هدفی است که در این اجلاس دنبال می شود و دانش آموزان ودانشجویان به عنوان اصلی ترین جامعه هدف در این اجلاس مورد توجه است از اینرو اگر بتوانیم بستری برای حضور پرشور دانشجویان و دانش آموزان در صفوف نماز ایجاد کنیم، این اجلاسیه مثمر ثمر خواهد بود.

بازرگان به برخی از فعالیت های فرهنگی در عرصه نماز دانشجویان دانشگاه زنجان اشاره کرد و گفت: نمازهای جماعت در نمازخانه دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی به طور مرتب برپا می شود.

به گفته رئیس دانشگاه زنجان، متولیان دانشگاه ها باید با بهره گیری از تجارب موفق در عرصه تشویق نسل نو به نماز بستر لازم برای حضور گسترده این قشر در صفوف نماز را فراهم سازند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا