اخبار

رابطان اقامه نماز با ابزار فرهنگ و هنر فریضه الهی را ترویج دهند

حجت الاسلام سلیمانی گفت: ما به عنوان پرچم داران امر نماز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید از فرصت و ابزار فرهنگی، هنری و رسانه ای برای روشنگری در میان نسل جوان به نحو شایسته بهره ببریم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا ارباب سلیمانی مشاور وزیر فرهنگ و دبیر شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست سالانه مسئولان اقامه نماز معاونت ها و مراکز ستادی وزارتخانه ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و میلاد حضرت علی(ع) به بیان خصوصیات اخلاقی و رفتاری آن حضرت و ویژگی های شیعه پیرو علی(ع) پرداخت و گفت: از نگاه حضرت علی(ع)، اولین نشانه شیعه، مواظبت بر اوقات نماز و نشانه دوم خدمت به دیگران با اموال است که اگر این دو خصلت در فردی مشاهده نشود باید از او دوری کرد.

مشاور وزیر فرهنگ ادامه داد: به عنوان پرچم داران امر نماز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید از فرصت و ابزار فرهنگی، هنری و رسانه ای برای روشنگری در میان نسل جوان به نحو شایسته بهره ببریم.

دبیر شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز با پیام مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری افزود: به حمدالله بر مبنای ارزیابی های صورت گرفته از دستگاه های کشوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه اقامه نماز مورد تجلیل قرار گرفت و رییس ستاد اقامه نماز کشور نیز به طور ویژه از وزارتخانه تقدیر کردند که این موفقیت مرهون تلاش وزیر فرهنگ، معاونین، همکاران و نمازگزاران عزیز است.

وی یادآور شد: امسال تفاهم نامه ای میان وزیر فرهنگ، نماینده رئیس جمهوری در امر نماز و رئیس ستاد اقامه نماز کشور منعقد شد که اجرای مفاد این تفاهم نامه، حداقل کاری است که می توان در حوزه اقامه نماز انجام داد و در این زمینه از رابطان محترم اقامه نماز می خواهیم با خلاقیت و ابتکار به رونق بخشی امر نماز یاری رسانند.

حجت الاسلام سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ۶۳ دستگاه به سامانه سجاده متصل هستند که ارزیابی این دستگاه ها از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور بر اساس امتیاز آن ها در موضوع اقامه نماز محاسبه می شود و اگر در بخشی کوتاهی شود، در مجموع امتیازات دستگاه، تاثیر منفی دارد.

دبیر شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: مهلت تکمیل فرایند بارگذاری مستندات فعالیت ها در سامانه سجاده بیستم اسفند است و رابطان اقامه نماز واحدهای ستادی و استانی در فرصت باقی مانده، مستندات فعالیت ها را جمع آوری و تا موعد مقرر نسبت به بارگذاری آن ها اقدام کنند.

در ادامه این نشست حجت الاسلام سید جواد بهشتی، نویسنده، پژوهشگر و مشاور فرهنگی و علمی ستاد اقامه نماز کشور در سخنانی با اشاره به اینکه در اسلام، برای هیچ موضوعی به انداره نماز حدیث و روایت نداریم، گفت: آموزش قرائت صحیح، مفاهیم احکام و اسرار نماز باید در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.

وی ادامه داد: بیشترین مخاطب پیام های مقام معظم رهبری در سخنرانی ها و پیام ها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،وزارت آموزش و پرورش و صدا و سیما بوده است که این نشان دهنده اهمیت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز با ابزار فرهنگ و هنر است.

حجت الاسلام بهشتی با اشاره به شیوه های دعوت به نماز افزود: تبلیغ محیطی، تبلیغ در فضای مجازی و از همه مهمتر، تبلیغ چهره به چهره باید در شیوه های دعوت به نماز مورد توجه قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا