یزد

جلسه هماهنگی برگزاری دوره سلامت معنوی استان یزد تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، صبح روز سه شنبه ۴ بهمن ماه، جلسه همفکری در خصوص دوره آموزشی سلامت معنوی ویژه کادر درمان، اساتید و دانشجو پزشکان دانشگاه علوم پزشکی استان یزد، با حضور موسوی مدیر ستاد اقامه نماز، مدیرکل دانشگاه علوم پزشکی استان، و امامی مسئول نهاد رهبری و جمعی از مسئولین این دانشگاه، تشکیل شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین موسوی ضمن تقدیر و تشکر از مدعوین دانشگاه علوم پزشکی هدف از اجرای اینگونه دوره های آموزشی از جمله سلامت معنوی، آشنایی هرچه بهتر و بیشتر این اقشار با آداب و احکام دین، قرآن و نماز است. همچنین دروه سلامت معنوی در روز ها ۱۱ و ۱۲ بهمن ماه با حضور دکتر قربانی در استان و شهرستان بافق تشکیل می گردد.

وی بیان کرد: با ارج نهادن به فریضه نماز اول وقت میتوان مشکلات اساسی جامعه را حل کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه تاکید کرد: باید در دانشگاه ها از مساجد و نمازخانه ها تنها به صورت مکانی برای خواندن نماز استفاده نشود و اکتفا نکرد بلکه باید با برنامه ریزی های منظم در مسیر رونق توامان مسجد حرکت کنیم .

در ادامه مدیرکل دانشگاه علوم پزشکی استان، ضمن عرض خیر مقدم به حضار، به بیان گزارشی از برنامه ها و فعالیت های ترویج و توسعه نماز در دانشگاه علوم پزشکی، مجموعه های تابعه و بیمارستان ها پرداخت.

وی بیان کرد: با حضور پیوسته امامان جماعت در مراکز بهداشتی و دانشگاه ها مسئله اقامه نماز به صورت ویژه در حال اجراء و برگزاری می باشد. مسئولان در این دانشگاه در حال تلاش مستمر برای بهتر و پرشور تر برگزار شدن نماز هستند

امامی مسئول نهاد رهبری این دانشگاه تاکید کرد: در آموزه های دینی از گذشته تا به کنون گفته اند نماز جماعت و اقامه آن می تواند موجبات گشایش و رفع بلا های بسیار زیادی برای مومنین باشد و ما در بیمارستان ها دیده ایم که افرادی که با بیماری های مختلف به ما مراجعه کردند با کمک پزشکان و اتکا و توسل به خداوندمتعال و آموزه های دینی با رفع بیماری مرخص شده اند.

دوره آموزشی سلامت معنوی استان یزد دوره آموزشی سلامت معنوی استان یزد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا