اخبارکرمانشاه

نماز، پل ارتباطی بین خدا و بنده است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از استان کرمانشاه، حجت‌الاسلام علی مولوی، در گفت‌وگو بااین خبر گزاری  با اشاره به اینکه در تمام ادیان الهی  نماز به‌عنوان برترین آیین عبادی و رکن معنویت و ارتباط با خداوند مطرح بوده است، گفت: نماز عبادتِ عملی است که مایهٔ رشد آدمی است، زیرا در آن باخدای خود ارتباط برقرار می‌شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، افزود: جایگاه نماز چنان رفیع است که همه پیامبران (ع) الهی به انجام آن سفارش نموده و در همه لحظات زندگی به آن عنایت داشته‌اند،لذا خداوند در قرآن  کریم به نبی مکرم اسلام (ص) دستور می‌دهد خانواده خود را به نماز دعوت و بر آن پایداری کند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۹۰ آیه مستقیم در قرآن کریم و نیز بیش از یک‌سوم احادیث و روایات معتبر شیعی در رابطه با اقامه نماز را نشان از اهمیت بالای این فریضه الهی است.

حجت‌الاسلام مولوی، تصریح کرد: مهم‌ترین وظیفه پیامبران الهی بعد از توحید  تلاش برای اقامه نماز است؛ لذا در روایات نیز پیشوایان دینی  جایگاه نماز را با تعابیر زیبایی همچون ستون خیمه، چهره اسلام ترازو و چشمه‌ای پاک‌کننده بیان نمودند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، با اشاره به اینکه نماز یک تکلیف الهی است که می‌توان از آن به بهترین و مؤثرترین عامل خوش بختی و عاقبت‌به‌خیری انسان و بهترین و محبوب‌ترین عمل نزد خداوند متعال نام برد، اظهار کرد: نماز بر تمام افراد مکلف واجب است و امام باقر (ع) فرمود: اولین سؤال که در روز حساب پرسیده می‌شود، نماز است ، اگر نماز انسان قبول شود سایر اعمال نیز قبول است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا