کرمانشاه

جلسه شورای اقامه نماز سرپرستی امور شعب بانک ملی استان کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، جلسه شورای اقامه نماز سرپرستی امور شعب بانک ملی استان کرمانشاه با حضور حجت الاسلام علی مولوی مدیر ستاد استان ، کارشناس ستاد و مسئولین بانک ملی و اعضای شورا در محل این سرپرستی برگزار شد .

حجت الاسلام مولوی گفت: خداوند در کتاب خود قرآن کریم می فرماید: من جن و انس را نیافریدم مگر برای عبادت ؛ پس با نگاهی به این ایه و ایات دیگر پی می بریم که هدف از خلقت  عبادت  و بندگی بوده و مهمترین مصداق عبادت و بندگی خدای سبحان  نماز می باشد. لذا می بینیم در قرآن آمده است که حضرت ابراهیم ع ازخداوند متعال درخواست کرده که خود و اهلش را از نماز گزاران قراردهد؛ نشان می دهد که نماز چه نقش اساسی در تزکیه و تعالی انسان نماز گزار و نسل او دارد.

مدیر ستاد استان اظهار داشت :حضرت ابراهیم ع علاقه زیادی به نماز داشت و بر اقامه این فریضه الهی دقت و تلاش فراوان بکار می برد و محور دعاهاى این پیامبر خدا نماز بود. لذا در آیه ۴۰ سوره ابراهیم (ع)از خداوند درخواست می نماید تا او و فرزندانش را ازبرپا دارندگان نماز قرار بدهد .

علی مولوی با اشاره به آیه ۱۴ سوره طه کاملترین مصداق عبادت را نماز دانسته و بیان داشت برنامه و ماموریت همه پیامبران الهی نماز بوده وبعد از توحید چیزی  مهمتراز نماز نداریم .لذا توجه به این فریضه الهی را یاد آور و همگان را به تلاش در جهت تبلیغ و ترویج این مهم دعوت نمود .

مدیر ستاد استان ادامه داد: پیامبر خدا (ص) فرمودند مهدی از فرزندان من است، اسم او اسم من و کنیه او کنیه من است. از نظر خلقت و خوی شبیه‌ترین مردم به من است. برای او غیبت و حیرتی است که امت‌ها در آن گمراه شوند. وی افزود امام مهدی (عج) بعد ازظهور اولین کارش اقامه نماز است لذا وظیفه ما بعنوان منتظران آن امام همام اولویت در تمام کار ها نماز است .

جلسه شورای اقامه نماز سرپرستی امور شعب بانک ملی استان کرمانشاه

جلسه شورای اقامه نماز سرپرستی امور شعب بانک ملی استان کرمانشاه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا