کرمانشاه

جلسه شورای اقامه نماز سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه: هرکجا نماز پر رنگ باشد گناه کم رنگ است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه ، جلسه شورای اقامه نماز سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه با حضور علی مولوی مدیر و  کارشناس اقامه نماز ، رئیس و اعضای شورای اقامه نماز سازمان مدیریت در محل این سازمان برگزار  گردید .

دراین  جلسه حجت الاسلام والمسلمین علی مولوی مدیر ستاد اقامه نماز استان در باب توجه جدی به امر نماز و بجا آوردن اول وقت این فریضه گفت: نماز به بعضی ها می گوید ضَیّعکَ اللهُ کَما ضَیَعتَنی » خدا ضایعت کند همانطوری مرا ضایع کردی. ولی اگر اول وقت نمازت را بخوانی نماز دعایت می‌کند و می‌گوید « حَفَظَک اللهُ کَما حَفَظتَنی » خدا حفظت کند همانطوری که مرا حفظ کردی؛ اگر نمازت را  اول وقت بخوانی کار و بارت هم خوب می‌شود؛ خدا به دل دیگران می اندازد تا کارت را انجام دهند.

وی اظهار داشت :  نماز یک ظاهر دارد و  یک باطن ، حضرت امام  (ره) آداب نماز می نویسند و اصرار نماز را ،سر رکوع ، سر سجده چی هست ، سر ایاک  نعبدوا و ایاک نستعین چیست ، لذا نماز هم با دنیای مردم مرتبط است و کار دارد و هم با آخرت ، و هم با اقتصاد مردم سر و کار دارد ، در رساله مراجع آمده که اگر لباس من غصبی باشد نماز قبول نیست ،اگر آبی که با آن وضوع میگیریم و مکانی که در آن نماز میخوانیم غصبی باشد ، نماز باطل است.

مولوی بیان داشت : نماز یک عمل صرفا عبادی نیست بلکه عملی سیاسی ،اقتصادی واجتماعی  بوده و هر چه بخواهید در نماز است؛ لذا خلاصه دین و اسلام نماز است .

مدیر ستاد استان اظهار داشت: یک موقع مقام معظم رهبری در خصوص نماز به آقای قرائتی گفتند شما بروید کار را شروع کنید هر کاری که از دست من براید برای نماز انجام خواهم داد. و ی افزود حضرت آقا یک دین شناس و اسلام شناس بی بدیل هستند؛ لذا می بینیم برای ۲۹ اجلاس نماز پیام دادندکه بجز حج و شهدا برای هیچ موضوعی به اندازه نماز پیام ندادند .

مولوی تصریح کرد: تعدادی از افراد صاحب نظر گفتند که ما بیش از  ۲۰۰ محور عملیاتی در پیامهای حضرت آقا را استخراج کردیم . لذا ملاحظه می‌کنیدمعظم له در پیامشان به اجلاس ۲۹ مستقیما برای دانشگاه ها گفتند : باید این کار ها انجام بدند، آموزش و پرورش باید برای دانش آموزان این کار ها را انجام بدند ، سازمان اوقاف باید این کار ها را انجام بدند .

لذا ما می بینیم هر کجا نماز پر  رنگ باشد گناه کم رنگ است؛بنابر این فلسفه خلقت انسان عبادت است و کامل ترین مصداق عبادت نماز است .

در این جلسه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز ضمن خیر مقدم به مدیر ستاد و همراهان ، مطالب  در باب اهمیت نماز را بیان و گزارشی از فعلیتهای  نمازی این سازمان را تشریح نمود .

شورای اقامه نماز سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه

شورای اقامه نماز سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه 3

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا