اخبارکردستان

جلسه شورای اقامه نماز استان به ریاست استاندار کردستان برگزار گردید

استاندار کردستان : اجلاس استانی نماز حتما باید برگزار گردد و از همه دستگاه های اجرایی انتظار می رود که در اجرای با شکوه این جلاس و همچنین آیین تکریم از برگزیدگان جشنواره فجر تا فجر مشارکت و حمایت لازم بعمل آورند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان شورای اقامه نماز استان و ستاد استانی جشنواره فجر تا فجر با حضور استاندار کردستان، امام جمعه سنندج، مدیر ستاد اقامه نماز استان و سایر اعضاء برگزار گردید.

پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن عرض تبریک به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سالروز مبعث پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) از حضور حاضرین در جلسه تشکر کردند و درخصوص دستور کار جلسه توضیحاتی ارائه نمودند

مدیر  ستاد اقامه نماز با ارائه گزارشی از آمار شرکت کنندگان در فراخوان جشنواره فجر تا فجر درخصوص نقاط قوت و ضعف این جشنواره مطالبی را بیان کرد.

عظیمی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس بیست و نهم گفت: برگزاری اجلاس نماز مورد تایید و تاکید مقام معظم رهبری است لذا باید در استان نیز برای برگزاری اجلاس استانی اهتمام لازم صورت گیرد و از همه دستگاه ها انتظار داریم برای اجرای مطلوب این اجلاس مشارکت و حمایت لازم داشته باشند.

وی در خصوص سند بیست ساله نماز استان افق ۱۴۲۰ توضیحاتی ارائه و از همه کسانی که در این زمینه مشارکت داشته اند تشکر کرد.

زارعی کوشا استاندار کردستان ضمن تبریک عید مبعث پیامبر اکرم(ص) افزود: مقام معظم رهبری فرموده اند که این عید بزرگترین اعیاد است.وی همچنین با اشاره به حضور مردم شریف کردستان در راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: حضور مردم بسیار با شکوه و قابل تقدیر است.

استاندار کردستان گفت: اجلاس استانی نماز حتما باید برگزار گردد و از همه دستگاه های اجرایی انتظار می رود که در اجرای با شکوه این جلاس و همچنین آیین تکریم از برگزیدگان جشنواره فجر تا فجر مشارکت و حمایت لازم بعمل آورند.

زارعی کوشا گفت: باید دقت کنیم که اجلاس هدف نیست بلکه ابزاری است برای رسیدن به اهداف پس باید هدفمند و عملگرا به این موضوع نگاه کنیم و البته نباید انتظار داشته باشیم اجلاس نماز همه مشکلات را حل کند اما باید فضاسازی نماید و بتواند تاثیرات مثبتی بر افراد و مخاطبان داشته باشد و حتی اگر در عده ی کمی هم تاثیر بگذارد یک کار بسیار بزرگی است.

استاندار کردستان افزود: برای اینکه اجلاس به نحو احسن برگزار گردد به ایده ها و پیشنهادات توجه شود و لازم است برای برگزاری این اجلاس و اجلاس های بعدی اتاق فکری تشکیل بدهید.

وی گفت: یکی از برنامه های اجلاس تقدیر از فعالان نماز باشد چون انسان در هر موقعیت و سن و سالی از تشویق کردن خوشحال می شود و حتی خداوند در آیات قران به این موضوع اشاره فرموده اند.

استاندار  کردستان گفت: همه ما مسئولین مشمول آیه«الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاهَ» هستیم چون همه ما از مکنت و امکاناتی برخورداریم پس باید از همه ظرفیت ها و امکانات در اختیار برای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز استفاده کنیم و تاکید می نمایم دستگاه هایی که برای جشنواره فجر تا فجر تعهداتی برای آنها تعیین گردیده به وظیفه خود عمل نمایند.

رشیدی پور معاون توسعه مدیریت  منابع انسانی استانداری ضمن تبریک به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و مبعث پیامبر اسلام(ص) درخصوص نتایج جشنواره فجر تا فجر توضیحاتی ارائه دادند و گفت: باید از تجارب این جشنواره برای برگزاری جشنواره های بعدی استفاده کنیم.

معاون  توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری درخصوص اجلاس استانی نماز گفت: طبق دستورالعمل های ستاد اقامه نماز کشور و وزیر کشور همه ما وظیفه داریم که به برگزاری این اجلاس کمک کنیم به طوری که اجلاسی آبرومندانه و باشکوه برگزار گردد.

رشیدی پور افزود: از مدیران دستگاه ها انتظار می رود که به مباحث و مصوبات جلسه با دقت کامل توجه کنند و اگر نظر و پیشنهادی دارند در جلسه ارائه نمایند اما وقتی که مصوبات ابلاغ شد همه موظف هستند مصوبات را به طور کامل اجرا نمایند.

در ادامه جلسه ماموستا رستمی امام جمعه سنندج گفت: هیچ فرهنگی به اندازه فرهنگ نماز کارساز نیست چون فرهنگ اخوت و برادری ایجاد می کند. خداوند فرموده اند: داروی همه دردها در نماز و صبر است پس نماز نقش بسیار مهمی در دنیا و آخرت انسان ها دارد. پیامبر اسلام(ص) استقرار اداری حکومت خود را در مسجد پایه گزاری کردند و این حاکی از اهمیت نماز و مسجد است.

امام جمعه سنندج گفت: همه مسئولین موظف اند در امر توسعه و ترویج فرهمگ اقامه نماز تلاش کنند. ایشان با ابراز رضایت از حضور مردم و بویژه جوانان در نماز جمعه گفت: برای جذب بیشتر جوانان باید برنامه ریزی و تلاش کنیم.

در ادامه جلسه سایر اعضاء نکته نظرات خود را پیرامون دستور کار جلسه ارائه کردند.

شورای اقامه نماز استان و ستاد استانی جشنواره فجر تا فجر شورای اقامه نماز استان و ستاد استانی جشنواره فجر تا فجر

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا