پیام های معنویت

پیام مقام معظم رهبری در دومین اجلاس سراسری نماز در مشهد مقدس

اجلاس دوم سراسری نماز برای دومین بار و در شهر مشهد مقدس در شهریور ماه سال ۱۳۷۱ برگزار گردید. در این اجلاس نیز به مانند سال گذشته، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پیامی برای اجلاس نماز نوشته و ارسال نمودند. محتوای پیام دوم مقام معظم رهبری، بیشتر تاکید بر انجام و پایبندی به اصول گفته شده در سال اول و خودداری از تبدیل این راهنمایی ها به نقشی مانده در کاغذ و الفاظی برای شروع بحث بود. در ادامه مطلب به متن پیام اجلاس دوم سراسری نماز اشاره میکنیم. با ما همراه باشید.

پیام رهبری به اجلاس سراسری نماز در مشهد مقدس سال ۱۳۷۱

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

جناب حجت الاسلام آقای قرائتی(دامت افاضاته)، بسیار از جناب عالی و همکارانتان متشکرم که همّت کرده و دومین مجمع اقامه نماز را برای گسترش دادن فرهنگ نماز و استحکام بخشیدن پایه‌های آن در جامعه اسلامی ایران ، فراهم آورده‌اید. و امیدوارم همگی مأجور و به هدف مقدس خود نایل گردید.

امسال اگر اینجانب باید پیامی به شما و آن مجمع محترم بدهم، این پیام آن است که همه، کوشش خود را برای تحقق توصیه‌های مندرج در پیام سال گذشته به اولین مجمع، بکار برید و از این که آن ها فقط نقشی بر کاغذ و الفاظی برای شروع بحث بمانند، مانع شوید. بی‌شک ناگفته‌های باب نماز بسیار است و قاصری چون اینجانب کوچک تر از آن است که به همه آن معارف دست یابد؛ چه رسد به این که آن را در پیامی یا پیام هایی بگنجاند و امید است به فضل‌ الهی و دستگیری حضرت ولی عصر – ارواحنا فداه- راه درک و تفهیم آن به دیگران بر دل های نورانی و با معرفت هموار گردد. لیکن یکی از آن چه شناخته و دانسته‌ایم، راه شناخت بیشتر را به روی ما باز می‌کند و معرفت ما را روشن تر و بی شبهه ‌تر می‌سازد.

گزارش ها، گویای آن است که از سال گذشته تاکنون قدم های عملی قابل دیری در این راه برداشته شده است ولی این از آن چه حق عظیم نماز در ایران اسلامی می‌طلبد بسی کمتر است. ان شاءالله همکاری همه دستگاه‌ های اسلامی، اعم از آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و صدا و سیما و سازمان تبلیغات اسلامی و مطبوعات و دیگر نهادها و سازمان ‌های مؤثر بتوانند شما را در مقصود مقدستان یاری دهد. توفیق همگان را از خداوند خواستارم.

والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

سید علی خامنه‌ای

۲۱ شهریور ۱۳۷۱ 

دانلود PDF اجلاس دوم نماز سال ۱۳۷۱

پس از مطالعه متن پیام مقام معظم رهبری در دومین اجلاس سراسری نماز، در صورت تمایل به دانلود پیام میتوانید روی نسخه pdf اجلاس دوم سراسری نماز کلیک کنید.

فایل صوتی دومین اجلاس نماز

فایل صوتی پیام مقام معظم رهبری در دومین اجلاس سراسری نماز در بخش رادیو نماز تهیه و تولید شده است. در صورت تمایل میتوانید به آن گوش دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا