اخبارلرستان

کارگاه آموزشی آداب و اسرار نماز در لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، کارگاه آموزشی آداب و اسرار نماز با حضور حجت اسلام والمسلمین چراغی مدیر ستاد اقامه نماز استان و با شرکت کارکنان اداره نوسازی مدارس در تاریخ هشتم اسفند ماه در سالن جلسات این مجموعه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین چراغی در کارگاه آموزشی آداب و اسرار نماز اظهار داشت: هرچه شناخت فرد نسبت به خودش بیشتر باشد خداشناسی فرد افزایش یافته و فرد پس ازرسیدن به این شناخت کمتر نماز را ترک کرده و نیاز به نماز را بیشتر حس می‌کند.

وی تصریح کرد: روش های شناخت افزایی نیز عوامل مختلفی از جمله مشاهده نعمت های خدا، کمک به محرومین، دیدن عظمت خدا درهستی، سیر و سفر، خاطره سازی در فضای مسجد و نمازخانه و ایجاد انگیزش و پتانسیل برای دعوت به نماز از جمله عوامل اثر گذار جذب جوانان به نماز است.

چراغی عنوان کرد: آرامش انسان، غفلت زدایی و ایجاد خدا محوری در کار وزندگی، دفع و رفع منکرات و پاکسازی روح انسان را در گرو برپایی نماز توصیف کرد و همچنین به همان اندازه که غذا برای جسم اهمیت دارد روح نیز به دعا و نماز نیاز دارد وتاثیر اجتماعی نماز جماعت به مراتب بیشتر از نماز فردی است.

کارگاه آموزشی آداب و اسرار نماز کارگاه آموزشی آداب و اسرار نماز

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا