اخبارگلستان

جلسه آثار تربیتی ـ اجتماعی نماز جماعت در گلستان برگزار شد

جلسه فرهنگی آثار تربیتی ـ اجتماعی نماز جماعت با حضور رئیس مدرسه عالی علوم اسلامی نمایندگی گلستان امروز در مدرسه عالی خواهران نمایندگی جامعة‌ المصطفی‌(ص) العالمیه گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان،  نشست فرهنگی «آثار تربیتی ـ اجتماعی نماز جماعت» با حضور رئیس مدرسه عالی علوم اسلامی نمایندگی گلستان در روز سیزدهم اسفندماه در مدرسه عالی خواهران نمایندگی جامعه‎‌المصطفی‌(ص) العالمیه گلستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام هادی سلیمانی، رئیس مدرسه عالی علوم اسلامی نمایندگی گلستان با اشاره به اهمیت نماز جماعت به‌‌عنوان یکی از مهمترین فرائض مسلمانان، گفت: نماز اصل و محور همه عبادات بوده و باقی امور به‌عنوان متمم و مکمل، حول محور نماز قرار دارند.

رئیس مدرسه عالی علوم اسلامی نمایندگی گلستان با بیان اینکه امام علی(ع) در نهج‌البلاغه درباره نماز می‌فرمایند: «بدان که همه کارهایت تابع نمازت مى‌باشد»، اظهار کرد: نماز در ادیان گذشته هم بوده است و آیات شریفه «وَأَقِمِ الصَّلَاهَ لِذِکْرِی»، به یاد من نماز برپا دار» و همچنین در سوره مبارکه ابراهیم خطاب به انبیای الهی همچون موسی(ع) و ابراهیم(ع)، در آیه ۴۰ «پروردگارا مرا برپا کننده نماز قرار ده»، مؤید این مطلب است.

حجت‌الاسلام سلیمانی با تأکید بر اینکه برای نماز قریب به چهارهزار حکم وجود دارد، تصریح کرد: شهید ثانی نیز در کتاب «الفیه» به بسیاری از این احکام اشاره کرده که بیانگر اهمیت این فریضه الهی از منظر شارع مقدس است.

وی با بیان اینکه نماز باعث صعود و معراج انسان بوده، لذا باید شرایط کمال در آن رعایت شود، گفت: از جمله شرایط کمال نماز می‌توان به اقامه نماز در وقت خود، خشوع در نماز و حضور قلب اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا