اخباراصفهان

تعیین حد ترخص و مسافت شرعی شهرستان مبارکه انجام شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، با توجه به شروع مسافرت های نوروزی و نیازمندی به مشخص بودن حد ترخص و مسافت شرعی، شهرستان مبارکه اقدام کرد.

دانشمند دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان مبارکه بیان داشت: تعیین حد ترخص و مسافت شرعی شهرستان مبارکه با حضور حجت الاسلام والمسلمین شاکری از اساتید قم انجام شد.

وی ادامه داد و گفت: شهرستان مبارکه با توجه به اینکه در مسیر استان های شیراز و چهار محال و بختیاری قرار دارد، از پنج محور اصلی و پرتردد برخوردار است.

دبیر اقامه نماز مبارکه اظهار کرد: پنج محور اصلی از شهرستان مبارکه به مرکز استان اصفهان، شهرستان شهرضا به سمت شیراز، شهرستان لنجان، شهرستان بروجن و شهرستان شهرکرد در استان چهار محال و بختیاری منتهی می شود.

دانشمند تعیین حد ترخص را از اهم خواند و گفت: حد ترخص شهرستان با توجه به اینکه مسافران نوروزی در این شهرستان اقامت دارند و بتوانند روزه ماه مبارک رمضان را با نیت ده روز بگیرند تعیین حد ترخص از واجبات است.

وی مسافت شرعی را نیز از اهم خواند وگفت: برخی از افراد در خارج شهر رفت و آمد دارند و در هفته یک مرتبه به بیرون از شهر میروند لذا برای اینکه متوجه بشوند مسافت شرعی را طی کرده اند یا خیر هم از باب صحت روزه و هم از اقامه امر نماز به صورت کامل یا قصر، تعیین مسافت شرعی نیز الزام دارد.

حد ترخص و مسافت شرعی شهرستان مبارکه اصفهان

حد ترخص و مسافت شرعی شهرستان مبارکه اصفهان

حد ترخص و مسافت شرعی شهرستان مبارکه اصفهان

حد ترخص و مسافت شرعی شهرستان مبارکه اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا