آذربایجان شرقیاخبار

نشست نمازی اداره کل بهزیستی استان آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، نشست نمازی با موضوع آداب، اسرار و برکات نماز، ویژه کارکنان اداره کل بهزیستی استان با حضور حجت الاسلام صابر کارشناس ستاد اقامه نماز، روز پنجشنبه ۲۹ دی ماه برگزار شد.

حجت الاسلام صابر ضمن تشکر و قدردانی از حضور حداکثری کارکنان و عوامل اجرایی برنامه گفت: بهترین عمل، عملی است که قبول باشد کمی و زیادی عمل ملاک نیست بلکه قبولی عمل شرط است.

در ادامه حجت الاسلام صابر با بیان اینکه عبادت فقط در نماز خلاصه نمی شود، گفت: هر عملی که رنگ و بوی الهی بگیرد و برای خدا باشد عبادت است. وی افزود کارکنان این مجموعه علیرغم اینکه کارمند این اداره هستند ولی هدفشان خدمت به درمندگان و برای التیام درد آسیب دیده ها، با صبر و حوصله تلاش می کنند، عبادتی بس بزرگ است چرا که به عمل خود رنگ و بوی الهی دادند، انسان می تواند به تمام کارهای خود رنگ الهی بدهد مانند: شستن دست و صورت اگر با نیت وضو باشد عبادت است.

وی در ادامه به روایتی از امیرالمومنین علیه السلام اشاره کرد: که حضرت برای اینکه به کارهایش رنگ و بوی الهی بدهد وقتی برای مهمانی دعوت می شد اول در خانه طعامی میل می کردند تا به خاطر گرسنگی به مهمانی نرود، بلکه برای زیارت مؤمن و صله ارحام باشد. پس ما باید تلاش کنیم به تمام کارهایمان رنگ و بوی الهی بدهیم، که البته بهترین عبادت ها نماز است که اثار سازنده ی فردی و اجتماعی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا