اخبارگلستانمهدویت

هفدهمین ندبه اجتماع قلوب در گرگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان گلستان، هفدهمین ندبه اجتماع قلوب با حضور خیل عظیم دلدادگان و دوستداران اهل بیت(ع) در مهدیه امامزاده نور(ع) گرگان، در روز جمعه بیست و هشتم مهر ماه برگزار شد.

این مراسم معنوی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید حسین میبدی(فرزند آیت الله میبدی) و با نوای حاج احمد نیکبختیان از تهران برگزار شد.

حجت الاسلام میبدی در این مراسم ضمن محکوم کردن جنایات رژیم اشغالگر صهیونستی، گفت: پیروزی مردم فلسطین زمینه ساز ظهور و نابودی اسرائیل خواهد شد و مسئله فلسطین که به کرات در بیانات رهبری به آن اشاره شده رمز گشایش ظهور است.

وی در حمایت از فلسطین و محکومیت جنایات ضد بشری و وحشیانه رژیم کودک کش اسرائیل، اظهار کرد: حمایت از فلسطین یک وظیفه انسانی است و هر کس صدای مظلومی را بشنود اما به یاری او نرود مسلمان نیست.

حجت الاسلام میبدی با بیان اینکه مسئله فلسطین با ظهور آمیخته است و هیچ مسلمان و انسان آزاده ای نمی‌تواند به این مسئله بی تفاوت باشد، گفت: دفاع از مظلوم جزو اصول اساسی اسلام است. در روایتی از نبی مکرم اسلام بیان شده است: مَنْ أَصْبَحَ لا یَهْتَمُّ بِأُمورِ الْمُسْلمینَ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ کسی که روزش را آغاز کند و هیچ اهتمامی به امور مسلمان‌ها نداشته باشد اساساً مسلمان نیست، و دفاع از مظلوم در طول تاریخ جز سیره اهل بیت علیهم السلام بوده است.

مسئول حوزه علمیه رضویه گرگان خاطرنشان کرد: بر اساس اصول و فرامین دین مبین اسلام و سیره انبیا و ائمه معصومین علیهم السلام، امام خمینی (ره) جزو اولین اولویت‌های انقلاب اسلامی را حمایت از ملت مظلوم فلسطین عنوان کردند و در این راستا ضمن حمایت عملی از مردم مظلوم فلسطین از همه دنیای اسلام خواستند از این مسئله حمایت کنند و در این راستا آخرین جمعه ماه رمضان را به نام روز جهانی قدس نام گذاری کردند.

استاد حوزه علمیه در پایان سخنان خود اضافه کرد: باید بدانیم که حمایت از مظلوم و حمایت از مردم فلسطین گامی است به سوی ظهور، طبق روایت قدس توسط ایرانیان آزاد می‌شود و همان زمان ظهور اتفاق می‌افتد و نمی‌توان فلسطین و مسئله قدس را از دنیای اسلام و بشریت کنار گذاشت و مسئله فلسطین یک مسلئه انسانی و دینی است و همه باید بر حمایت از آن تأکید داشته باشیم.

هفدهمین ندبه اجتماع قلوب در گرگان هفدهمین ندبه اجتماع قلوب در گرگان هفدهمین ندبه اجتماع قلوب در گرگان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا