اخبارمرکزی

جلسه شورای اقامه نماز ورزش و جوانان استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، اولین جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان استان روز چهارشنبه نهم خرداد ماه با حضور مسعود پیرایش مدیر کل، حجت الاسلام و المسلمین علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان و اعضاء شورا، با هدف بررسی برنامه های مصوب سال ۱۴۰۳ در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز، برگزاری مسابقات و دوره های آموزشی با موضوع نماز در محل دفتر مدیر کل برگزار شد.

حجت الاسلام رودبارانی در جلسه شورای اقامه نماز ورزش و جوانان استان، ضمن تسلیت حوادث اخیر و شهادت ریاست جمهور و همراهان گرانقدر ایشان و تقدیر و تشکر از تشکیل به موقع جلسات شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان، گفت: تاکید بسیار زیادی برای برپایی اقامه نماز جماعت شده است و بسیاری از مسئولان نیز به این موضوع واقف هستند.

وی ادامه داد: ولی در برخی از ادارات به خاطر، نبود فضای مناسب برای اقامه نماز، عدم برپایی نماز جماعت و یا عدم توجه کارکنان به اهمیت نماز، شاهد بی‌توجهی به این امر الهی هستیم، که لازم است با تلاش و پیگیری مجدانه، شاهد برپایی باشکوه نماز جماعت در دستگاه‌های اجرایی باشیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی به راه اندازی نمازخانه ۵ مرداد شهرستان اراک تاکید و خواستار اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در طول سال، برای همکاران و ورزشکاران استان شد.

سپس مسعود پیرایش در جلسه شورای اقامه نماز ورزش وجوانان استان، ضمن تسلیت حادثه شهادت رئیس جمهور و همراهان، و خیر مقدم، از حضور اعضاء تقدیر و تشکر کرد و گفت: مسلمانان امت واحده و دارای سرنوشت مشترکی هستند، استعمارگران همواره در پی جداسازی و تفرقه میان ملت های مسلمان اند تا از این رهگذر، سلطه خود را بر جهان اسلام را بیشتر سازند.

وی افزود: اگر ما دست از یاری برادران مظلوم مسلمان خود برداریم، در واقع به جداسازی امت واحد اسلامی که هدف دشمنان است کمک کرده ایم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی، در ادامه به اهمیت نماز جماعت اشاره کرد وگفت: نمازجماعت یکی از جلوه های پویایی و فعال بودن اداره است و حضور همکاران در نماز جماعت اداره کل به هر نحو مورد تاکید است.

وی اضافه کرد: نماز جماعت، فضایی روحانی برای ارتباط با خداوند ایجاد می کند و باعث افزایش همدلی و محبت بیشتر بین اقشار مردم و در دستگاه های اجرایی بین همکاران می شود.

پیرایش به راه اندازی نماز خانه مجموعه ۵ مرداد اراک اشاره کرد و گفت: در اسرع وقت این امر انجام و نمازخانه این مجموعه آماده بهره برداری ورزشکاران خواهد بود.

در ادامه انصاری دبیر ستاد اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان استان، ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور و خیر مقدم، گزارشی از روند اجرای برنامه های فرهنگی در سال ۱۴۰۲ را ارائه کرد و دستور کار جلسه را برای اعضاء قرائت و برنامه های سال ۱۴۰۳ در زمینه ترویج فرهنگ غنی نماز در بین همکاران، خانواده آنها و ورزشکاران را تشریح کرد.

در پایان اعضاء نظرات و پیشنهادات خود را بیان و به تبادل نظر پرداختند.

جلسه شورای اقامه نماز ورزش و جوانان استان مرکزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا