اخبارقم

اولین جلسه هیات اندیشه ورز نماز قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، اولین جلسه هیات اندیشه ورز نماز استان عصر سه شنبه، یازدهم اردیبهشت ماه، در ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور مدیر ستاد اقامه نماز استان در این جلسه با تببین اهداف جلسه خاطر نشان کرد: بررسی و آسیب شناسی نماز در مدارس و دانشگاه ها و همچنین تربیت نمازی در خانواده ها عمده اهداف این جلسات بود.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین قربانی مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی استان به تشریح آسیب ها در نماز دانشجویان پرداخت و گفت: عدم آشنایی با فلسفه نماز و جایگاه نماز، سهل انگاری، عدم حضور اساتید در نماز، نبود جو معنوی در خانواده، نقش منفی دوستان و همسالان، نقش منفی فشار های سیاسی و اقتصادی، نقص در تربیت های دینی، هجمه های فضای مجازی و فکری بیگانگان و دشمنان از جمله اهم آسیب ها در بهبود وضعیت نماز در دانشگاه ها است.

در ادامه سید محسن حسینی تببین طرح نهضت مردمی بسوی کامیابی نماز را در دستور کار قرار داد.

شاکری نیز در ادامه سرعت بخشی به تشکیل میزهای تخصصی و بهره‌گیری از توانمندی های کادر مجرب جامعه الزهرا(س) در طرح نویسی ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: هم افزایی ظرفیت ها موجب بهبود زیرساخت ها و پیشبرد امور خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا