اخبارمرکزی

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی با رئیس شورای اسلامی شهر اراک دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان روز چهارشنبه نوزدهم مهرماه با پیمان عین القضاتی رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک با هدف توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه به ویژه در مدارس، دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار حجت الاسلام رودبارانی ضمن تشکر از مجموعه شورای اسلامی شهر اراک، به ارائه گزارش  مختصری از فعالیت ها و برنامه های ستاد اقامه نماز به ویژه برگزاری دوره آموزشی ویژه مدیران و ائمه جماعت مدارس استان های همجوار در سال ۱۴۰۲ پرداخت.

وی گفت: در نظر داریم یک دوره آموزشی برای مدیران و ائمه جماعات مدارس استان های همجوار با مشارکت پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند و آموزش و پرورش استان در شهرستان خمین برگزار کنیم، که این کار مستلزم حضور، همکاری و پای کار بودن جدی دستگاه های اجرایی و سایر ارگان ها در سطح استان، به ویژه مجموعه شورای اسلامی کلانشهر اراک و شهرداری می باشد.

رودبارانی در ادامه در خصوص ترویج فرهنگ نماز در مدارس مطالبی را بیان کرد و گفت: اگر فرهنگ اقامه نماز در مدارس اشاعه پیدا کند، مشکلات و آسیب های اجتماعی در جامعه کاسته می شود، پس همه وظیفه داریم این بستر را برای فرهنگ سازی و ترویج این فریضه الهی فراهم کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان گفت: برگزاری باشکوه نماز جماعت می تواند نقش الگویی و تربیتی عمیقی برای دانش آموزان داشته باشد، پس یکی از مهمترین وظایف ما در آموزش و پرورش ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز است، و این کار محقق نمی شود مگر با برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران و ائمه جماعت در مدارس.

در ادامه عین القضاتی نیز ضمن خوش آمدگویی و تبریک ایام و بیان گزارشی مختصر از فعالیت های شورای اسلامی شهراراک و به ویژه فعالیت های فرهنگی در زمینه نماز، ابراز امیدواری کرد که به یاری خدا این دوره در استان مرکزی با همکاری دستگاه های مختلف به ویژه شورای شهر و شهرداری شهر اراک و با پیگیری های خوب ستاد اقامه نماز استان به نحو احسنت برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا