اخبارکردستان

شورای اقامه نماز سازمان تبلیغات اسلامی کردستان برگزار شد

این جلسه با هدف بررسی برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی جهت ارائه به کمیسیون های تخصصی اجلاس سراسری نماز و همچنین برنامه های مشارکتی سازمان تبلیغات و ستاد اقامه نماز استان در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، سی ام آبان ماه جلسه شورای اقامه نماز سازمان تبلیغات اسلامی استان کردستان با هدف بررسی برنامه های سازمان تبلیغات جهت ارائه به کمیسیون های تخصصی اجلاس سراسری نماز و همچنین برنامه های مشارکتی سازمان تبلیغات و ستاد اقامه نماز استان در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز با حضور مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی، اعضای شورای اقامه نماز آن اداره کل، مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز برگزار شد.

در ابتدای جلسه عظیمی مدیر ستاد اقامه‌ نماز استان ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص موضوع سی امین اجلاس سراسری نماز تحت عنوان نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه و مسجد و دانشگاه گفت: دشمن از انواع شیوه‌ها و روش ها برای دور کردن نسل نو‌ و‌ جوانان از معنویات تلاش می کند و  همانطور که مقام معظم رهبری تاکید فرموده است باید با استفاده از تمام امکانات و ظرفیت ها کارهای فرهنگی انجام دهیم که مهمترین آن نماز است.

وی در ادامه پیشنهاداتی درخصوص برنامه هایی که باید در مساجد، مدارس و دانشگاه ها اجرا شود ارائه داد و  همچنین در خصوص کمبود امام جماعت در مدارس گفت: نباید از کنار این موضوع مهم به سادگی گذشت و لازم است برای رفع این مشکل اقدامات اساسی انجام شود.

عظیمی گفت: ستاد اقامه نماز استان و سازمان تبلیغات اسلامی می توانند در زمینه حضور در مدارس،دانشگاه و‌مساجد و برگزاری کارگاه های نماز شناسی، پاسخ به شبهات ایجاد شده، آموزش نماز، قرائت صحیح اذکار ‌نماز، احکام نماز و …. همکاری کنند.

در ادامه حجت الاسلام رازیانی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان کردستان ضمن خیر مقدم‌ به مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز و معرفی اعضای شورای اقامه نماز گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در مورد برگزاری دوره های آموزشی برای ائمه جماعت مدارس، دستگاه های اجرایی و مساجد و همچنین درخصوص کارگاه های نمازشناسی برای دانشجویان و دانش آموزان با ستاد اقامه نماز استان اعلام آمادگی می کند.

وی افزود:  از روحانیون سازمان تبلیغات برای مدارسی که امام جماعت ندارند استفاده کنیم تا نماز جماعت مدارسی که امام جماعت ندارند برگزار شود.

حجت الاسلام رازیانی گفت: در بحث گفتمان های دینی ما‌ ظرفیت هایی داریم‌ که‌ می‌توانیم با هماهنگی ستاد اقامه نماز با اعزام تیم های متخصص کودک و نوجوان به مدارس در جهت پاسخ به شبهات انجام دهیم.

در پایان سایر اعضا نکته نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند و مقرر شد دوره های آموزشی برای ائمه جماعت دستگاه ها و گفتمان های دینی در مدارس با حضور روحانیون سازمان تبلیغات برگزار‌ گردد.

شورای اقامه نماز سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شدشورای اقامه نماز سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا