آموزش نماز

۹ نماز فوق العاده برای رفع حاجات و نحوه خواندن انواع نماز حاجت

به جرات میتوان گفت همه ما انسان ها در طول زندگی خود، دارای حاجات و آرزوهای نزدیک و دور هستیم. حاجاتی که میل رسیدن به آن برای ما بسیار خوشایند و مطلوب خواهد بود. ائمه اطهار و معصومین جهت رسیدن به خواسته ها و حاجاتمان، اعمال زیادی شامل انواع دعا و نماز معرفی کرده اند، یکی از بهترین این اعمال، خواندن نماز حاجت میباشد که تاکید زیادی بر خواندن آن در روایات شده است.

 زمان خواندن و فضیلت نماز حاجت

چه روزی برای خواندن نماز حاجت بهتر است؟  هر چند این نماز را میتوان هر زمان و هر روزی خواند ، اما بر اساس روایات، بهترین روز برای خواندن نمازحاجت بعد از ظهر روز پنجشنبه میباشد و به همین دلیل به آن نماز حاجت روز پنجشنبه گفته میشود. مقام و منزلت نماز حاجت به حدی بالاست که پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله) فرمودند: هرکسی نماز حاجت را به جا آورد و چیزی از خدایش نخواهد، روا است که خداوند بر او غضب کند.

علاوه بر این پیامبر اکرم (صلی الله و علیه و آله) میفرمایند: هر کسی در روز پنجشنبه نماز حاجت خوانده و در آخر آن در حالیکه سجده می کند از خداوند متعال درخواست کمک و حاجت کند، خواه حاجتش نزول باران یا جابجا شدن کوه ها یا هر چه باشد برآورده خواهد شد.

چگونه نماز حاجت بخوانیم؟

این نماز حاجت که به نماز حاجت پیامبر(صلی الله و علیه و آله) نیز معروف است ، دارای دو نماز دو رکعتی میباشد. که با نیت نماز حاجت قربه الی الله خوانده میشود.

هر دو نماز، مانند نماز صبح میباشند با این تفاوت که پس از قرائت سوره حمد:

 • در رکعت اول نماز اول: ۱۱ مرتبه سوره توحید
 • رکعت دوم نماز اول: ۲۱ مرتبه سوره توحید
 • در رکعت اول نماز دوم : ۳۱ مرتبه سوره توحید
 • رکعت دوم نماز دوم: ۴۱ مرتبه سوره توحید

خوانده شود. سپس پس از اتمام هر دو نماز در همان حالتی که نشسته اید، ۵۱ مرتبه سوره توحید را بخوانید و ۵۱ بار صلوات بفرستید، سپس به سجده بروید و در حال سجده ۱۰۰ مرتبه ذکر یاالله بگویید و در نهایت در همان حال سجده خواسته و حاجات خود را از خداوند طلب نمایید.

نکات مهم هنگام خواندن نماز حاجت

 • باید به این مورد توجه کنید که بهتر است از اضافه یا کم گفتن تعداد سوره ها یا اذکار بپرهیزید.
 • نهایت سعی خود را کنید تا حضور قلب کافی و تمرکز داشته باشید
 • مابین دونماز و بعد از نماز تا اتمام خواستن حاجات خود حرکت و یا کار اضافی ای انجام ندهید.
 • ممکن است حاجت شما به صلاح و مصلحت شما نباشد هر چند خودتان از این موضوع مطلع نباشید در این صورت خداوند اَجر عملتان را محاسبه و در آخرت پاداش آن را خواهد داد.
 • بهترین دعاها مربوط به ظهور امام زمان( عج الله تعالی و فرجه الشریف)، دعا در حق دیگران و افرادی که محتاج دعایند و دعا برای عاقبت بخیری خودتان است. بهتر است قبل از خواستن حاجات خود این دعاها را نیز از خداوند بخواهید.

9 نماز فوق العاده برای رفع حاجات و نحوه خواندن انواع نماز حاجت

نماز حاجت پنجشنبه از نظر آیت الله بهجت

آیت‌الله بهجت بسیار به خواندن نماز حاجت روز پنج شنبه تاکید داشته و اطرافیان و شاگردان خود را به خواندن این نماز توصیه نموده و می‌فرمودند: آیت‌الله سید مرتضی کشمیری هر وقت این نماز را می‌خواند، هدیه ‌ای برای او می‌رسید.

سایر نماز حاجات

۱:  نماز حاجت امام صادق( علیه السلام)

نقل شده شخصی از امام صادق(علیه السلام) برای کسب ثروت و همچنین رسیدن به حاجت خود، راهکاری خواست و امام نیز نماز حاجت به شرح ذیل به شخص آموخت.

این نماز دارای دو رکعت میباشد و زمان آن در هنگام شب و پس از نمازهای یومیه است.

حالت کلی کیفیت نماز به مانند نماز صبح است فقط در رکعت اول پس از سوره حمد، آیت الکرسی قرائت شود و در رکعت دوم پس از سوره حمد، ۲۱ مرتبه سوره حشر را بخواند.

پس از اتمام نماز قرآن را به سر خود گذاشته و بگوید :

اَللَّهُمَّ بِحَقِّ هَذَا اَلْقُرْآنِ وَ بِحَقِّ مَنْ أَرْسَلْتَهُ بِهِ وَ بِحَقِّ کُلِّ مُؤْمِنٍ مَدَحْتَهُ فِیهِ وَ بِحَقِّکَ عَلَیْهِمْ فَلاَ أَحَدَ أَعْرَفُ بِحَقِّکَ مِنْکَ

سپس بگوید:

 • بِکَ یَا اَللَّهُ : ۱۰ مرتبه
 • بِمُحَمَّدٍ : ۱۰ مرتبه
 • بِعَلِیٍّ : ۱۰ مرتبه
 • بِفَاطِمَهَ : ۱۰ مرتبه
 • بِالْحَسَنِ : ۱۰ مرتبه
 • بِالْحُسَیْنِ : ۱۰ مرتبه
 • بِعَلِیِّ بْنِ اَلْحُسَیْنِ : ۱۰ مرتبه
 • بِمُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ : ۱۰ مرتبه
 • بِجَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ : ۱۰ مرتبه
 • بِمُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ: ۱۰ مرتبه
 • بِعَلِیِّ بْنِ مُوسَى : ۱۰ مرتبه
 • بِمُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ : ۱۰ مرتبه
 • بِعَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ : ۱۰ مرتبه
 • بِالْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ : ۱۰ مرتبه
 • بِالْحُجَّهِ : ۱۰ مرتبه

سپس هر حاجتی مدنظر هست از خداوند طلب کند.

۲ – نماز حاجت از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله)

این نماز از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) روایت شده  و شرح آن بدینگونه است:

زمان این نماز قبل از نماز صبح  و دارای دو رکعت میباشد و به مانند نماز صبح قرائت میشود با این تفاوت که در رکعت اول پس از سوره حمد، ۷ مرتبه سوره کافرون و در رکعت دوم پس از سوره حمد، ۷ مرتبه سوره توحید قرائت میشود. بعد از تشهد، سلام و اتمام نماز ۱۰ مرتبه بگوید : سبحان اللّه و الحمدللّه و لا اله الا اللّه و اللّه اکبر و لا حول و لا قوه الا باللّه العلى العظیم

سپس ۱۰ مرتبه صلوات و سپس ده مرتبه یا غیاث المستغیثین اغثنى بگوید و پس از اینها حاجت خود را از خداوند بطلبد.

۳ – نماز حاجت منقول از امام صادق (علیه السلام)

در بین نمازهای حاجت نیز به این نماز تاکید بسیاری شده و جزو نمازهای مجرب است.

 • ابتدا غسل بگیرید.
 • دو رکعت نماز مانند نماز صبح بخوانید با این تفاوت که قبل از شروع ۷ مرتبه تکبیر گویید و هدیه به روح رسول الله(صلی الله علیه و آله) کنید.
 • سپس پس از اتمام نماز بگویید: اللَّهُمَّ أَنْتَ‏ السَّلَامُ‏ وَ مِنْکَ‏ السَّلَامُ‏ وَ إِلَیْکَ‏ یَعُودُ السَّلَامُ‏
 • بعداٌ به سجده بروید و ۴۰ مرتبه بگویید: یَا حَیُّ یَا قَیُّومُ یَا حَیّاً لَا یَمُوتُ یَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِکْرَامِ
 • سپس سمت راست صورت خود را گذاشته و ۴۰ مرتبه ذکر قبلی، یا حی یا قیوم یا …. را بگویید.
 • بعد از آن سمت چپ صورت خود را گذاشته و ۴۰ مرتبه ذکر قبلی را بگویید.
 • سپس دست ها را بلند کرده و ۴۰ مرتبه همان ذکر را بگویید.
 • بعد دست ها را بر گردن خود انداخته و ۴۰ مرتبه همان ذکر را بگویید و با انگشت سبابه اشاره کنید.
 • سپس محاسن خود را با دست چپ در دست بگیرید و گریه بکنید و یا اگر نتوانید گریه کنید حالت گریه را بخود بگیرید.
 • بعد بگویید: یا محمد یا رسول الله اشکوا الی الله و الیک حاجتی و الی اهل بیتک الراشدین حاجتی و بکم اتوجه الی الله فی حاجتی
 • سپس دوباره به سجده رفته و آنقدر یالله بگوید تا نفستان قطع شود
 • سپس بگویید: صل علی محمد و آل محمد وَافعَل بِی کذا و کذا ( و به جای کذا و کذا حاجت خود را بگویید)

امام صادق (علیه السلام) درباره این نماز حاجت فرمودند: من ضامنم بر خدای عزوجل، که از جای خود حرکت نکرده باشید مگر آنکه حاجتتان بر آورده شود.

۴- نماز حاجت طبق روایتی از امام باقر( علیه السلام)

از امام محمد باقر (علیه السلام) روایت شده است که، هرکسی در دل خود حاجت بزرگی دارد، ابتدا دو رکعت نماز بخواند و سپس بعد از اتمام نماز بگوید: یا اَبْصَرَ النّاظِرینَ وَ یا اَسْمَعَ السّامِعینَ وَ یا اَسْرَعَ الْحابِسینَ، اِقْضِ حاجتی

پس از آن حاجت خود را از خداوند طلب نماید.

۵- نماز حاجت منقول از امام سجاد (علیه السلام)

در کتاب دعوات راوندی مکتوب است که امام سجاد (علیه السلام) به شخصی که نزد ایشان آمده بود و گرفتاری داشت، خواندن این نماز را توصیه نموده اند:

 • ابتدا دو رکعت نماز بخوانید و صلوات بفرستید.
 • سپس آیات آخر سوره حشر (بنابر روایات آیات ۲۱ به بعد) را بخوانید.
 • بعد ۶ آیه اول سوره حدید را تلاوت کنید.
 • سپس آیات ۲۶ و ۲۷ سوره آل عمران خوانده شود.

و پس از خواندن اینها حاجت خود را از خداوند طلب نماید.

9 نماز فوق العاده برای رفع حاجات و نحوه خواندن انواع نماز حاجت

۶- نماز حاجت جهت رفع شدن غم و اندوه

این نماز حاجت نیز از امام رضا (علیه السلام) نقل شده است. این نماز در برآورده شدن حاجات و همچنین رفع غم و اندوه موثر است.  نماز حاجت مذکور مانند یک نماز دو رکعتی است. با این تفاوت که در هر رکعت آن پس از قرائت سوره حمد، ۱۳ مرتبه سوره قدر خوانده میشود.

پس از اتمام نماز در حال سجده این دعا باید خوانده شود: أَللَّهُمَّ یا فارِجَ الْهَمِّ، وَ یا کاشِفَ الْغَمِّ، وَ مُجیبَ دَعْوَهِ الْمُضْطَرّینَ، یا رَحْمنَ الدُّنْیا وَ رَحیمَ الْاخِرَهِ، صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ، وَ ارْحَمْنی‏ رَحْمَهً تُطْفِئُ بِها عَنّی غَضَبَکَ وَ سَخَطَکَ، وَ تُغْنینی بِها عَنْ رَحْمَهِ مَنْ‏ سِواکَ.

سپس سمت راست صورت را بر زمین گذاشته و این دعا خوانده شود: یا مُذِلَّ کُلِّ جَبَّارٍ عَنیدٍ، وَ مُعِزَّ کُلِّ ذَلیلٍ، وَ حَقُّکَ قَدْ بَلَغَ الْمَجْهُودُ مِنّی‏ فی أَمْرٍ کَذا، فَفَرِّجْ عَنّی.

۷ – نماز حاجت در شب جمعه و شب عید قربان

سید ابن طاووس روایت کرده و فرموده: «شب جمعه» و «شب عید قربان» دو رکعت نماز بخوان و در هر رکعت سوره «فاتحه» را قرائت کن ولی آیه «إِیّٰاکَ نَعْبُدُ وَ إِیّٰاکَ نَسْتَعِینُ» را صد مرتبه بگو، سپس حمد را به پایان برسان و دویست مرتبه سوره «توحید» را بخوان، چون سلام دادی هفتاد مرتبه بگو:«لَاحَوْلَ وَلَا قُوَّهَ إِلّا بِاللّٰهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ؛ هیچ نیرو و توانى جز از سوى خداوند بلندمرتبه و بزرگ نیست»، آنگاه به سجده برو و دویست مرتبه بگو: «یَا رَبِّ یَا رَبِّ» پس هر حاجت که داری بخواه، ان‌شاء‌الله برآورده خواهد شد.

۸ –  نماز حاجت برای حل مشکل ازدواج

در مقالات قبلی برای حل این مشکل به نماز جعفر طیار اشاره و از آثار و فضایل آن نوشته ایم . آیت الله بهجت (رحمه‌الله) در موارد بسیاری که مردم برای حل مشکل ازدواج نزد ایشان می‌آمدند، این نماز را پیشنهاد میدادند. در صورت تمایل به مطالعه کامل درباره این نماز، روی نماز جعفر طیار کلیک کنید.

سخن آخر

در تمام روایات و نوشته های دینی، بسیار توصیه شده که انسان، حاجات و نیازهای خود را از پروردگار متعال طلب کند. به همین دلیل معصومین و عارفان دین، ادعیه و نماز های بسیاری برای رسیدن به حاجات، آموخته اند. مهمترین موارد در طلب نیاز ها، خواندن دعا و نماز ها با نیت خالصانه و توجه کافی، واسطه و شفیع قراردادن اهل بیت ، توجه به دعا و طلبی که از پروردگار داریم و همچنین توجه به مصلحت یا عدم مصلحت بودن آن است. ممکن است بسیار بخواهیم تا نیازی برطرف شود درحالی که این امر در آینده ضرری دو چندان برایمان داشته باشد.

 

نوشته های مشابه

۴۹ دیدگاه

  1. با سلام و عرض ادب
   متاسفم بابت اتفاق رخ داده . اول اینکه از قطعیت و پشیمون نشدن از تصمیم خودتون مطمئن بشید . دوم در صورت نیاز با مشاور روانشناس یا کارشناسان مذهبی ما در مرکز تخصصی نماز صحبت کنید.
   و در نهایت تمامی نمازها برای حاجت ذکر شده و فرقی ندارند اما بر حسب تاکید بزرگان نماز اولی که در متن به آن اشاره شده( نماز حاجت روز پنجشنبه) از اولویت بالاتری برخوردار هست.

    1. سلام و احترام
     امیدوارم سلامتی پیدا کنن و شفا پیدا کنن
     من با توجه بازخوردی از نظرات دیدم نماز حاجت پنجشنبه، نماز جعفرطیار و نماز امام زمان رو بیشتر دیدم که حاجت روا شدن

  2. سلام علیکم میگم نماز امام رضا علیه السلام بخون وبعد با توکل به خداوند متعال خودت بهش زنگ بزن و بگو شیطان باعث شد تا رابطه ما بهم بخوره و …

 1. سلام
  در نماز پیامبر (ص) که در مفاتیح آمده، ذکر رکوع و سجده هم خوانده می شودیا نه فقط همان ۱۵ مرتبه سوره قدر خوانده می شود؟ همچنین در نماز امام حسین (ع) فقط ۱۰ مرتبه سوره های فاتحه و توحید خوانده می شود یا ذکر رکوع و سجده در ابتدا خوانده می شود و بعد ۱۰ مرتبه سوره های مزبور خوانده می شود؟ به نظر خودم اذکار رکوع و سجده خوانده نمی شود فقط همان سوره یا سوره ها خوانده می شود.

  1. سلام و احترام
   وقتی نوشته میشود که مانند نماز صبح هست فقط با فلان تفاوت ها. یعنی سایر ارکان نماز مانند رکوع و سجود باید انجام شود فقط در بخش های مورد اشاره تفاوت وجود دارد

   1. سلام
    منظورم این است که در رکوع “سُبْحَانَ رَبِّیَ الْعَظِیمِ وَ بِحَمْدِهِ” و در سجده “سُبْحَانَ رَبِّیَ الاَعْلی وَ بِحَمْدِهِ” هم گفته می شود می شود یا نه؟ یا تنها و فقط ۱۵ یا ۱۰ مرتبه سوره یا سوره های گفته شده در رکوع و سجده خوانده می شود؟

   1. سلام اول از همه خوب درستون رو باید خوب بخونید و توکل کنید
    بعد اگه خواستید ی نماز حاجتی بخونید: بین نمازهای حاجت ، نماز حاجت روز پنجشنبه و نماز جعفرطیار جزو معتبر ها هستن

 2. سلام عرض می کنم . خسته نباشید
  ممنون بابت اطلاعات خوبتون
  بنده به دلیل یک تصمیم اشتباه ، مشکل بسیار بزرگی برام بوجود اومده و عقل بنده برای حل این مشکل یاری نمیکنه و نمیدونم چکار کنم.
  ممکنه بنده رو راهنمایی کنید . بسیار ممنون میشم

  1. سلام و عرض ادب
   ما در خدمتتون هستیم. مشکلتون اگر شخصی نیست بفرمائید
   + امیدوارم مشکلتون به زودی حل بشه

 3. سلام. وقت بخیر. من شغل خدماتی دارم و متاسفانه بهدلیل اینکه به مشتری خود اعتماد می کنم، آنها در تسویه حساب خود کوتاهی میکنند و یا اطلاعات اشتباه میدن برای ثبت حساب و بدهی های خود.چگونه می تونم توسط نماز حق خودم و خانواده ام را از این افراد به طوری که خودشون دلشون به رحم بیاد و حق ما را بدن ، دریافت کنم؟

  1. سلام و عرض ادب
   متاسفم بابت اتفاقی که رخ داده اول اینکه بعد از این سعی کنید اینقدر راحت اعتماد نکنید و همون جا پولتون رو بگیرید( میتونید از بهونه هایی مثل شریک داشتن، اجازه ندادن شرکت برا نسیه و میرم خرید برای خونه و …(به نحوی که دروغ نشه) استفاده کنید) دوم اگر آدرسی ازشون میشناسید برید و طلبتون رو بخواید
   سوم هم اگر هیچکاری از دستتون بر نمیاد چاره ای جز دعا ندارید و دعا کنید بلکه خدا شرایط رو جوری رقم زد که اومدن پولتون رو دادن ولی حواستون باشه که بعد از این دیگه از این سوراخ گزیده نشید

   1. سلام و عرض ادب محضر ولی عصرمون آقا امام زمان(ع) و شما.
    همسرم با پسر ۴سالم ۱ماهه قهرکردن رفتن و همه تلاشی کردم برای اومدنشون تا الان موفق نشدم.شبهای قدر خدارو صدا کردم و الان اتفاقی اومدم داخل گوگل که ببینم چه نماز و دعایی بخونم تا به لطف خدا دعام مستجاب بشه و برگردن که به نظریات شما دوستان برخوردم و فرمودید که نناز روز پنجشنبه خیلی مفیده فقط سوالم اینه امشب که شب شنبه هست باید صبرکنم تا پنجشنبه بیاد هرچند که از خدا میخوام اگر باید تا انروز صبر کنم فقط بهم صبر و آرامش بده یا نظر دیگری دارید.؟دوستان ازهمگی خواهش میکنم برای همدیگه دعا کنیم .

    1. سلام وعرض ادب
     امیدوارم مشکلتون بزودی حل بشه. در مورد نماز فرقی نداره کدوم روز بخونید ولی بهتره که پنجشنبه باشه
     فقط به این مورد توجه کنید که قرار نیست نماز بخونید و بشینید خوته و اونا بیان
     اگر با رفتاری از شما مشکل دارند اون مورد رو در خودتون باید اصلاح کنید و به خانواده نشون بدید که دیگه فرد سابق نیستید، بعدم نمازی بخونید و حضوری با گل برید پیششون که با توکل به خدا ان شالله برگردن و اگه برگردند هم سعی بشه دیگه عاملی که باعث رفتنشون شده دوباره پیش نیاد

 4. سلام من چند وقته مادرم بیمار هستند دکتر هم بهشون گفته که باید عمل کنی اما مادرم خیلی از عمل میترسه آیا نمازی هم هست بخونیم برای اینکه عمل موفقی داشته باشه

 5. سلام
  ببخشید من چشمام ضعیف هست باید چه نمازی و یا چه دعایی را بخوانم تا از سمت خداوند یک معجزه بشه تا چشمام خوب بشن؟
  خدا یا توبه کردم فقط چشمانم را خوب کن یا رب العالمین 🕋🕋🕋🕋🕋🙏🏻🤲🏻🙏🏻🤲🏻🙏🏻🤲🏻🙏🏻🤲🏻🙏🏻🕋🕋🕋🕋🕋

  1. سلام و عرض ادب امیدوارم حالتون بهتر بشه
   ۱: به دکتر مراجعه کنید حتما
   ۲: برخی از اعمال و کارا هست که برای بهبود چشم مناسبه. مثلا ناخن گرفتن در روز ۵شنبه، خوراکی های مفید برای سلامتی چشم مثل هویج و ….
   ۳: حضرت آیت الله بهجت قدس سره: برای سلامتی چشم، بعد از نمازها، آیت‌الکرسی (آیات ٢۵۵ تا ٢۵٧ سوره بقره) خوانده شود، و پس از خواندن آن دست‌ها بر روی چشم‌ها گذاشته و بگوید:
   أَللهُمَّ احْفَظْ حَدَقَتَیَّ بِحَقِّ حَدَقَتَیْ عَلِی بْنِ أَبِی طالِبٍ، أَمِیرِالْمُؤْمِنِینَ علیه‌السلام.
   ۴: دعاها و نمازهای حاجت رو بخونید و حاجتتون رو از خدا بخواید

 6. اگه فقط یکی از نماز های بالا رو بخواید پیشنهاد بدید کدومه؟
  و اینکه اگه اون نماز دو،سه بار اون روز بخونیم تاثیرش ییشتره؟

  1. من بخوام پیشنهاد بدم نماز حاجت روژ پنجشنبه رو پیشنهاد میدم خدمتتون
   یکبار بخونید ولی با حال و حوصله و حضور قلب

 7. آیا واجب است که نماز حاجت روز پنجشنبه خوانده شود یعنی اگر بخواهیم روز دیگر و نصف شب بخوانیم قبوله؟

  1. سلام و وقت بخیر
   در کل واجب بودنی وجود نداره و ذاتا مستحب هست
   در مورد روز پنج شنبه هم میشه بقیه روزها و بقیه زمان ها خوند . اما پیشنهاد اینکه روز پنجشنبه و از صبح تا غروب باشه مثل این میمونه که میگن فلان ویتامین رو صبح بندازید جذبش بیشتره شما میتونید همون ویتامین رو شب هم مصرف کنید و فوایدی خواهد داشت ولی صبح بدن قدرت جذب بالاتری از ویتامین رو نشون میده
   نماز پنجشنبه هم همینطوره . روز دیگه و زمان دیگه میشه خوند و ثواب زیاد و حاجت رواییش هست اما تو پنجشنبه بنا بر پیشنهاد پیامبر(ص) و سایر بزرگان دین ی قدرت دیگه ای داره

 8. سلام خسته نباشید
  در نماز اولی گفته شده در سجده ۱۰۰ تا ذکر یا الله بخوانیم،حال چون در سجده دست ها کاملا باید روی زمین قرار بگیرد پس چطور باید بشماریم؟

    1. نماز مستحبی معمولا ی مقدار سهل گرفته میشه ولی حرفتون درست بود
     میتونید برای شمردن از انگشت های دستتون استفاده کنید. هر انگشت رو سه تا ذکر بگید و هر دست میشه ۱۵تا
     جفت دست ها ۳۰و از همین ضرایب استفاده کنید تا به اندازه کافی بتونید ذکر بگید

     1. باسلام
      تا جائیکه بنده اطلاع دارم وجوب قرار دادن دستها روی زمین از شرایط اقامه نماز هست، وقتی سلام نماز گفته شده و نماز به پایان رسیده، در هر دعای دیگری که خارج از نماز هست منظور از سجده کردن فقط سر به خاک نهادن هست نه قرار دادن دستها روی زمین و در سجده بعد از نماز میشه با یک تسبیح اذکار رو گفت

  1. سلام . در روز پنجشنبه از صبح تا غروب بخونید بهتره. باقی روزا هم میشه خوند
   در مورد زمان حاجت گرفتن واقعا من در حدی نیستم که بگم فلان زمان میشه یا نمیشه. اما این نماز جزو نماز های مجرب و معتبر هست

 9. سلام علیکم، بنده خیلی علاقه دارم که نماز حضرت امام حسین علیه السلام را که در مفاتیح آمده بخوانم، اما یک اشکالی در روش خواندن این نماز برایم پیش آمده و آن این است که آیا بعد از بلند شدن از سجده دوم هم باید هر کدام از سوره ها را ده مرتبه خواند یا نیازی نیست، اگر به ریز جزئیات خود نماز را توضیح دهید که چه بهتر و دیگر اینکه برای دعای بعد از این نماز می شود یک آدرس معتبر اینترنتی بفرستید، از اینکه جواب این کمترین را می دهید تشکر زیاد دارم و دعاگو هستم.

  1. سلام و عرض ادب
   در مقالات نوشته شده نماز امام حسین علیه السلام رو ننوشتیم و حقیقتا اطلاعی ندارم از نحوه خواندنش
   اما در روزهای آتی سعی میکنیم در سایت ثبت کنیم تا برای عموم قابل استفاده باشه

 10. باسلام ووقت بخیر
  برای رفع شدن گره های زندگی چه نمازی بخونم
  خیلی تلاش میکنم برای کار و زندگیم‌ولی با در بسته روبه رو میشم ممنون میشم‌کمکم کنید که دوباره برگردم سرکارم و از بیکاری در بیارم

 11. سلام خدمت شما. منظور از “دستها رو به گردن بیندازد” در نماز حاجت امام صادق علیه السلام، یعنی به چه شکل این کار انجام میشه؟

 12. سلام من برای شفای فرزندم خیلی نماز حاجت و انواع اذکار رو خوندم فایده ای نداشت اولا اگر زحمتی نیست دعا بفرمایید ثانیا یک نماز یا نذر خیلی موثر معرفی کنید خیلی ناراحتم احساس می کنم ایمانمو دارم از دست میدم

  1. سلام و عرض ادب
   ان شالله حال فرزندتون خوب بشه و شفاء پیدا کنند. ایمانتون رو از دست ندید از حکمت خدا آگاه نیستیم.
   از اهل بیت، حضرت ابوالفضل علیه اسلام و … به عنوان شفاعت کننده و واسط بین خودتون و خدا کمک بخواید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا