اخبارکردستان

دوره معارف نماز در جهاد کشاورزی استان کردستان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: امام جماعت علاوه بر اقامه نماز، باید با کارکنان در ارتباط مستمر باشد و به سوالات شرعی آن ها پاسخ دهد و آن ها را به حضور در نماز جماعت تشویق کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، هفدهم اردیبهشت ماه دوره معارف نماز با محوریت شیوه های دعوت به نماز با حضور ۳۵ نفر از ائمه جماعت و کارشناسان جهاد کشاورزی استان کردستان برگزار شد.

در این دوره که حجت الاسلام ایرانی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان و عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان حضور داشتند.

پس از تدریس مطالب توسط مدرس دوره آموزشی، حجت الاسلام ایرانی اظهار داشت: مجموعه جهاد کشاورزی استان کردستان شامل چندین اداره کل و شرکت در سطح استان است که در همه این ادارات و شرکت ها شاهد اقامه نماز جماعت هستیم.

حجت الاسلام ایرانی اظهار داشت: ما اگر دچار انفعال شویم آن وقت امنیت اعتقادی در کشورمان هم نخواهیم داشت لذا ارتباط با کارمندان از جمله مواردی است که ائمه جماعت در مجموعه جهاد کشاورزی باید مدنظر داشته باشند.

وی افزود: ائمه جماعت باید نظم در کار و حضور به موقع در نمازخانه اداره داشته و مطالعات روز و تخصصی متناسب با مجموعه داشته باشند.

در ادامه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان  به سوالات ائمه جماعت درخصوص حق القدم و مدت زمان کار آن ها پاسخ داد و گفت: امروز دشمنان اسلام و کشور به شیوه های گوناگون و بویژه با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و بویژه در جوانان و نوجوانان را نشانه گرفته اند و برای انحراف جوانان و تضعیف و تخریب اعتقادات و باور های دینی آن ها از هر وسیله ای استفاده می کنند لذا کار ائمه جماعت بسیار دشوار شده است.

وی افزود: ائمه جماعت باید با ارتباط با جوانان و نوجوانان از اعتقادات آن ها حراست کنند و لازمه این کار آن است که روحانیون محترم از نظر دانش و اطلاعات بروز باشند و مهارت لازم برای ارتباط با نوجوانان و جوانان کسب کنند و آنان را جذب نمایند و به سوالات و شبهات احتمالی آنان پاسخ دهند.

عظیمی افزود: امام جماعت علاوه بر اقامه نماز، باید با کارکنان در ارتباط مستمر باشد و به سوالات شرعی آن ها پاسخ دهد و آن ها را به حضور در نماز جماعت تشویق کند.

دوره معارف نماز در جهاد کشاورزی استان کردستان برگزار شد دوره معارف نماز در جهاد کشاورزی استان کردستان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا