مرکزی

اقامه نماز یکی از مهمترین شاخصه‌های احیای دین است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی: نماز کارخانه انسان سازی است و به انسان حیات معنوی می‌دهد و حیات واقعی انسان در سایه عشق به خدا و احیای دین محقق خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان، یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه در ششمین اجلاس نماز استان مرکزی در اراک، افزود: بعد از امور ولایت، اقامه نماز ستون دین است و اولین چیزی که در قیامت سئوال می‌شود درباره نماز است.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: اقامه نماز یکی از مهمترین شاخصه‌های احیای دین است و باید از همه ظرفیت‌ها برای اقامه نماز استفاده کرد و همه در قبال ترویج فرهنگ اقامه نماز وظیفه دارند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: نماز کارخانه انسان سازی است و به انسان حیات معنوی می‌دهد و حیات واقعی انسان در سایه عشق به خدا و احیای دین محقق خواهد شد.

وی بیان کرد: در اقامه و ترویج نماز، خانواده در راس قرار دارد و سپس مساجد و روحانیون و بعد از آن وظیفه بر دوش آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مؤثرترین راه‌های رسیدن جامعه اسلامی به تکامل و پیشرفت نماز است، گفت: نماز می‌تواند جامعه اسلامی را از شر تهدیدات، توطئه‌های دشمن در جنگ نرم و رفع آسیب‌های اجتماعی نجات دهد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطر نشان کرد: حفظ و تقویت سلامت معنوی جامعه در گام دوم انقلاب یکی از ضرورت‌های مهم است که مهمترین راهکار آن توجه با فرهنگ نماز و ترویج اقامه و جایگاه نماز است.

امام جمعه اراک ادامه داد: همه دستگاه‌های کشوری در ترویج نماز در جامعه وظیفه سنگینی برعهده دارند، سرمایه اصلی همه، ایمان به خدا و ولایت است و باید برای جامعه اسلامی، انسان کامل ساخته شود.

آیت الله دری نجف آبادی اظهار کرد: همانطور که جامعه به ساخت و ساز نیاز دارد، برای تربیت انسان‌های باکفایت نیز باید اقدام جدی و تربیتی صورت گیرد.

نماز کارخانه انسان سازی است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا