مازندران

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان چالوس برگزار شد

در این جلسه حجت الاسلام علی توپا اسفندياری به عنوان دبیر جدید اقامه نماز شهرستان چالوس معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان چالوس با حضور حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام سید داوود موسوی امام جمعه، علی قاسمی فرماندار چالوس و اعضای شورای اقامه نماز، روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه برگزار شد.

در این جلسه، حجت الاسلام موسوی  امام جمعه شهرستان چالوس، ضمن خیر مقدم گویی به حجت الاسلام ابراهیمی و  اعضای شورای اقامه نماز افزود: تأکید اسلام بر نماز و برپا داشتن آن در جامعه، بیش از همه به فرهنگ‌سازی نماز و مبدل کردن آن به فرهنگ جامعه اشاره دارد، شواهد قرآنی و روایی حاکی از این است که نماز نه تنها یک عبادت شخصی بلکه یک امر فرهنگی و اجتماعی است.

امام جمعه چالوس در ادامه بیان داشت: نیاز است که ادارات پیگیر وضعیت نماز و نماز خانه باشند و آسیب‌ها و تحلیل‌هایی که متوجه امر نماز است باید در همان نقطه و مسیر مرتبط چاره‌اندیشی شود.

در ادامه علی قاسمی فرماندار چالوس،ضمن خیر مقدم به مدعوین، به ویژه حجت الاسلام ابراهیمی مطالبی را پیرامون اقامه نماز در ادارات اشاره کرد و بیان داشت: سلامت جامعه در گرو برپایی نماز جماعت می باشد و این امر مهم باید سیاستگذاری ویژه شود.

فرماندار چالوس با تشکر از مدیر ستاد اقامه نماز استان از حسن انتخاب حجت الاسلام علی توپا اسفندیاری ، همکاری همه مدیران با دبیر اقامه نماز شهرستان را یادآور شد.

حجت الاسلام ابراهیمی، مدیرستاد اقامه نماز مازندران، ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این جلسه اظهار داشت که همه دربرابر نظام مقدس جمهوری اسلامی که ثمره خون شهدا وحفظ نماز بعنوان عمود دین مسئولیم وتاکید کرد که درموقع نماز از گذاشتن جلسات خودداری وهمه به اتفاق کارکنان درنماز جماعت اول وقت حضور فعال داشته باشند .

مدیر ستاد اقامه نماز استان به برنامه های ستاد اقامه نماز استان از جمله برنامه های فرهنگی، آموزشی، نظارت در دستگاههای اجرایی شهرستان پرداخت از قبیل: پیگیری تفاهمنامه مسائل مربوط به نظارت و ارزیابی و سامانه سجاده، سند تحول، آموزش احکام و اسرار نماز و پاسخ به شبهات  از طریق مدرسین بومی آموزش دیده از مرکز تخصصی نماز قم، شرکت در مسابقات تنظیمی از طریق ستاد اقامه نماز، جدی گرفتن جلسات شورای اقامه نماز، حضور در نماز جماعت دستگاه با تنظیم وقت ۲۰ دقیقه، تبلیغات شهری در امر ترویج نماز، باز بودن مساجد و نماز خانه ها و عدم تشکیل جلسات در اوقات نماز اشاره کرد .

در پایان حجت الاسلام ابراهیمی از زحمات حمید محمدی، دبیر قبلی ستاد اقامه نماز شهرستان چالوس تشکر کرد و طی حکمی حجت الاسلام علی توپا اسفندیاری را به عنوان دبیر جدید اقامه نماز شهرستان چالوس معرفی کرد و از مسئولین شهرستان خواست که همکاری همه جانبه را با دبیر اقامه نماز معمول نمایند.

دبیر جدید اقامه نماز شهرستان چالوس معرفی شد

دبیر جدید اقامه نماز شهرستان چالوس معرفی شد

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا